Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kierownica jak zdjąć poduche-problem


novwy

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: wszystkich, sprawa wygląda następująco nie mogę odkręcić poduchy w mojej kierownicy typ 24052011286.jpg

ktoś coś na modził bo jedną śrubę mam imbus a druga torx i tak imbus ładnie się odkręcił lekko zaś torx za cholere nie chce puścić sam próbowałem i nic, pojechałem do dwóch warsztatów i też nie dali rade i jeszcze rozpier... torxa teraz jest luz w łbie śruby, dojście do śruby jest kijowe co robić (klucze jakie używałem typu 'L' wyginają się) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta śruba z tego co kojarze jest głęboko osadzona, więc nie każdym kluczem dojdziesz, nie pamiętam dokładnie jaki jest układ śrub w twoim audi ale jeśli dojdziesz innym kluczem niż typ "L" to kup sobie nasadkę prostą (dobrej jakości) trochę większy torx albo imbus dospawaj do niego śrubę m6 i uderz w niego młotkiem, dzięki temu wzruszysz trochę gwint no i nabijesz większą nasadkę. Musisz próbować poruszyć te srube takimi sposobami a jesli sie nie uda to bedziesz musial użyć innego typu perswazji no ale troche szkoda samochodu bo to w końcu limuzyna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wbić nasadke w śrube , jak nie dasz rady to pozostaje rozwiercić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uderz w niego młotkiem

no z tym młotkiem to raczej kiepski pomysł bo dojście kiepskie

jak obrócisz kierownice w ten sposób aby śruba była na dole to bedzie mozna yebnąć , przerabiałem to :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rozwaloną śrubę torx to spróbuj nabic nasadkę rozmiar większy,wiem ze nie jest łatwo tam podejśc ale ja w ex B5 tak wlasnie zrobiłem i jakoś poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajmy kupował nową kierownicę, bo mu ampol pękł w środku i nie dało się całkiem nic zrobić. ;( rozcinał kierownicę

te śruby lubią się zapiekać, spróbuj wpuścić tam np. WD40 może coś pomorze, ja odkręcałem normalnym kluczykiem kształtu "L" z przydłużka i jakoś poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich którzy podpowiadali jakieś pomysły na odkręcenie tej nieszczęsnej śruby, niestety wbicie większego torxa nie zdało egzaminu więc rozwierciłem śrubę i kiera wymieniona :wink4: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...