Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Brak mocy!!! Co padło???


mati9151

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam zapytanie odniośnie Mocy w moim pasku B5 2000r. 110KM a dokładnie co mogło albo na pewno padło? Jak kupiłem go to już od razu mi się nie podobało to jak przyspiesza. Jest strasznie mulny i nie raz się włącza tryb awaryjny. Ost pomyślałem że odkręce zawór N75 i go przedmucham potraktowałem go zmywaczem i przedmuchałem. Po założeniu turbo się dopiero włącza przy 3000obr/min a wcześniej czuć było coś tam przy 2500obr/min. Domyślam się że turbo do czyszczenia ale co z tym zaworkiem podciśnienia nie uśmiecha mi się wydać 150zł na nowy a jak nie będzie poprawy? :no: Dodaję że jak odepnę przepływomierz to nic się nie zmienia.

Dzięki i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na turbawkę(przeładowanie) ale najlepiej to zrób logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz N75 i sprawdz gumową mębrane. U mnie było czuć przyspieszenie od 2500 tys obr na niskich biegach, okazało się że mębrana była peknieta. Po wymianie jej auto wróciło do normy i przyspiesza już od 1800 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nic się nie zmienia po odpięciu przepływki, to znaczy że przepływka nie działa.

Spróbuj przeczyścić lub podmień na dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie skończyłem czyszczenie turbiny. Zajęło mi to parę dobrych godzin ale turbinka jest wyczyszczona. Niestety problemu to nie rozwiązało, tzn. "notlauf" się nie włącza :(

Dalej przyspiesza auto dopiero ok 2800obr/min. Odpinałem przepływomierz i wtedy było jeszcze gorzej także przepływka chyba dobra. Kiedyś zmieniłem przewód podciśnienia co idzie z turbiny do zaworu N75 tego przy chłodnicy i stary miał troszkę większy przekrój tzn. był grubszy i większy czy to może być przyczyną???

Jeszcze się zastanawiam czy dobrze podłączyłem przewody do tego zaworka bo za pierwszym razem pomyliłem i turbiny w ogóle nie miałem muł niesamowity i potem przepiąłem i turbo jest tylko że przyspiesza przy wysokich obrotach. Wiem że zostają mi logi bo inaczej ciężko jest coś powiedzieć ale jeśli ktoś miał podobnie to proszę odpowiedź. Jeśli ktoś ma zdjęcie jak jest podpięty zawór podciśnienia turbiny(N75) to proszę przesłać będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do górnego lewego króćca N75 (patrząc jak stoisz przed samochodem) wchodzi wężyk idący z gruchy siłownika przy turbo, do górnego prawego dochodzi wężyk z układu podciśnienia a do dolnego dochodzi wężyk od obudowy filtra powietrza : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/93d20cc6fa55765e.html

Proponowałbym Ci zacząć od sprawdzenia szczelności układu podciśnień - wszystkie wężyki, akumulator podciśnienia, króćce przy elektrozaworach. Masz ewidentnie niedoładowanie. Na próbę połącz sobie wężyki podciśnienia z pominięciem N75 czyli wypnij z niego wężyki z dwóch górnych króćców i je połącz ze sobą i się przejedź. Oczywiście średnica wężyka podciśnienia nie ma na ten przypadek żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...