Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Proszę o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

W związku z ostatnimi problemami z częstym notlaufem postanowiłem zrobić logi. Proszę o analizę i podpowiedź co należy zrobić aby doprowadzić OOOO do stanu, w którym może Ona bez strachu usiąść na stole operacyjnym Rogala :)

LOGI DYNAMICZNE

8aa9c2d906fcc0ebm.jpg

LOGI BASIC SETTINGS

7e267882a71f0fe1m.jpg

LOGI STATYCZNE (zdążyłem zrobić tylko podgrupy 004, 007,013

933bc98552e2ffaam.jpg

LOGI BS robiłem w VAG-COM 208.1

Domyślam się, patrząc na logi dynamiczne z podgrupy 011, że turbo nie doładowuje

Wracając z "logowania" znów wpadł mi w notlauf. Wyskoczył błąd :

1 Fault Found:

00575 - Intake Manifold Pressure

17-00 - Control Difference

Z góry dziękuję za pomoc :)

Opublikowano

-kierownice turbo do rozruszania - [011 i 011 BS]

-EGR [uszkodzony/zaślepiony] - [003 BS]

-termostat do wymiany albo niedostatecznie dogrzales furmanke [007]

brak [000 BS] ...

Opublikowano

-kierownice turbo do rozruszania - [011 i 011 BS]

-EGR [uszkodzony/zaślepiony] - [003 BS]

-termostat do wymiany albo niedostatecznie dogrzales furmanke [007]

brak [000 BS] ...

Spanky, no nawet nie dałeś mi skończyć pisać posta.

Skoro już napisałeś to samo co ja to już swojego nie będę puszczał na forum.

Opublikowano

-kierownice turbo do rozruszania - [011 i 011 BS]

-EGR [uszkodzony/zaślepiony] - [003 BS]

-termostat do wymiany albo niedostatecznie dogrzales furmanke [007]

brak [000 BS] ...

Spanky, no nawet nie dałeś mi skończyć pisać posta.

Skoro już napisałeś to samo co ja to już swojego nie będę puszczał na forum.

cały czas czuwam .... :naughty:

Opublikowano
  • Autor

1) Obserwowałem sztangę przy BS i chodziła dośc płynnie aczkolwiek nie tak skokowo jak na filmiku pokazowym

2) EGR odłączony i zaślepiony ;)

3) Furmanka była rozgrzana (na wskaźnikach 90stopni) w VAG-u powyżej 82stopni

Czy poza wspomanianymi problemami nic więcej nie powinno szwankować?

Niestety robiłem logi w [000]BS i po odczytaniu logów nie było w nich żadnych danych :(

Taka sama sytuacja była przy robieniu logów statycznych i dynamicznych dla podgrupy [000]

Opublikowano

1) Obserwowałem sztangę przy BS i chodziła dośc płynnie aczkolwiek nie tak skokowo jak na filmiku pokazowym

2) EGR odłączony i zaślepiony ;)

3) Furmanka była rozgrzana (na wskaźnikach 90stopni) w VAG-u powyżej 82stopni

Czy poza wspomanianymi problemami nic więcej nie powinno szwankować?

nic innego złego z logow nie wynika ... jeszcze zrob 000 BS i bedzie git ... ;)

Opublikowano
  • Autor

Spanky

W odpowiedziach jesteś szybszy niż fotony :)

Opublikowano

Spanky

W odpowiedziach jesteś szybszy niż fotony :)

jestem szybki jak TDI .... :kox:

Opublikowano
  • Autor

Czy wystarczy jeśli zczytam wartości z [000]BS ręcznie? (maksymalną, minmalną)

Używam VAG-COM 208.1 i normalnie mogę wejść w pomiary grupy 000 ale po logowaniu w powstałym pliku nie ma żadnych wartości :(

Opublikowano

Czy wystarczy jeśli zczytam wartości z [000]BS ręcznie? (maksymalną, minmalną)

Używam VAG-COM 208.1 i normalnie mogę wejść w pomiary grupy 000 ale po logowaniu w powstałym pliku nie ma żadnych wartości :(

generalnie w 000BS powinny byc wartości stale ... ale mozesz ...

Opublikowano
  • Autor

W takim razie jutro dokleję 000BS :)

Czy powodem takich a nie innych logów podgrupy 011 mogą być tylko zapieczone kierownice czy jest jeszcze inna możliwość? N75 steruje prawidłowo?[br]Dopisany: 18 Styczeń 2008, 20:17 _________________________________________________Dorzucam resztę logów

1) STATYCZNE 000[bS]

c663c8ca7fc267f7m.jpg

2) DYNAMICZNE 000 :

aa9dfa6ec4e32498m.jpg

3) brakujące statyczne 000 001 003

5106b49dd05fec2dm.jpg

4) Rozruszałem trochę sztangę więc wrzucam także 011BS :

5c9910b766b86b99m.jpg

oraz dynamiczne 011 :

fb1324e996bd5c0am.jpg

Wnioskuję, że kąt wtrysku do poprawienia (wymieniam na dniach rozrząd).[br]Dopisany: 19 Styczeń 2008, 14:36 _________________________________________________Czy można gdzieś znaleźć informacje o poszczególnych parametrach logów, do czego się odnoszą jakie powinny być właściwe wartości?

Opublikowano

tu masz grupe 000 na przykładzie silnika ALH

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=121717&highlight=agr+k%B1t+wtrysku

tu masz wartości dla poszczególnych bloków

http://www.dieselschrauber.de/Solldaten_Main.html

a tu masz przykłady opisów bloków dla jakiegos diesla, w zaleznosci od silnika moga sie troche roznic

Obrazek

Obrazek

Opublikowano
  • Autor

Co można jeszcze wywnioskowac na podstawie dodanych przeze mnie logów statycznych i 000BS?

Opublikowano

kat wtrysku do poprawy ... reszta tak jak napisalem wyzej ....

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Spanky :) Całe szczęscie, że nic więcej Niuni nie dolega...[br]Dopisany: 21 Styczeń 2008, 08:56 _________________________________________________Rozumiem, że N75 działa prawidłowo?

Facet z firmy naprawiającej turbosprężarki, za samo rozebranie i wyczyszczenie (bez wyjmowania z samochodu i montowania) zażyczył sobie 250pln. Kusi mnie, żeby wyczyścić samemu ale boję się, żeby potem nie pogubić się w składaniu i czegoś nie sknocić.

Opublikowano

zrobisz wszystko powoli, nic na siłe z instrukcja i wszystko bedzie git :)

Opublikowano
  • Autor

Niunia po małej operacji :

- wymiana rozrządu

- termostatu

- zaworka N75 (1J0... z przerobioną wtyczką)

- przeczyszczenie turbiny (nie w zakładzie zajmującym się regeneracją turbin także wszystkiego pewnie wszystkiego nie wypieścili)

Efekty :

- niunia ciągnie zdecydowanie lepiej i płynniej

- nie wiem na ile to przekłada się na rzeczywistość, z porównania tych samych próbek (identycznych wartości obrotów) różnica w czasie ich osiągnięcia wynosi 0,78sek

- zrobiłem ponowne logi dynamiczne grupy 011 i wydają się zdecydowanie lepsze, ale widoczne jest przeładowanie przy niższych obrotach 2000 - 2800

d3a5356529ff5e97nv8.jpg

Czy wobec powyższego nie ma przeciwwskazań aby zatruć swoją OOOO wirusikiem???

Opublikowano

Jest lepiej, ale jakoś tak mi nie pasuje coś w tym 011.

Ciągle jest to falowanie i wydaje mi się, że te kierownice jeszcze przydałoby się rozruszać.

Dobrze by było żebyś przed zrobieniem programu zrobił tak żeby osoba, która będzie to robić zbadała sobie najpierw autko.

Opublikowano
  • Autor

W takim razie jutro klucz w jedną łapę, piwo w drugą, parasol w zęby (albo wezmę moją drugą połówkę do tego parasola i ewentualnie gdyby piwa było za mało) i mam nadzieję, że je rozruszam tak aby złego słowa o logach nie można było powiedzieć...

Opublikowano

daj znać logami czy pomogło

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.