Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Kombinowany Immobilizer


Lo-buz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Ostatnio montujac zegary BOOST-a zobaczylem biała, puszke z ktorej wychodza kable. Nic by nie bylo dziwnego jak bym nie zobaczyl ingerencie innego czlowieka, wtyczka ma obciete kable ( nie lubie jak widze obciete kable = kombinatorstwo ) i jakos inne zlaczone. Spisałem nr puszki, i okazalo sie ze jest to puszka immobilizer.

Pierwszy widok:

DSCF4054.jpg

DSCF4057.jpg

Otworzyłem puszke od immo i zobaczylem mala plytke:

DSCF4061.jpg

DSCF4063.jpg

Moze nie wnikal bym w to, ale nie moge polaczyc sie VAG-iem z silnikiem. Moge polaczyc sie tylko z licznikie,ABS,AIR BAG i to wszystko.. Da sie to jakos uratowac ? Co o tym myslicie ?

Nastepna sprawa ktora jest cos nie halo z samochodem. Czy mam sobie dac na spokoj.. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na patencie obszedł problem z pętlą indukcyjną immo. Nie połączysz się ze sterownikiem silnika, ponieważ połączenie idzie przez immobiliser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie można olać, ale nie będziesz miał dostępu do komputera żeby skasować ewentualne błędy czy szukać usterki z dużym ułatwieniem. Jeżeli nie czujesz się na siłach grzebać to trzeba by się udać do jakiegoś kumatego elektryka, niech odtworzy przewody do immo i zajmie się pętlą przy stacyjce bo inaczej auto nie zjedzie z warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce miec łącznosc z silnikiem, tylko pytanie czy musze kupowac nowy modul od immo ? Czy wystarczy kumaty elektryk ? Mam jednego takiego, ale drogi jest :no: ale jesli mial bym mozliwosc sprawdzenia bledow to chyba warto w to zainwestowac a nie wymieniac pozniej pol silnika w wyeliminowaniu jakies usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy zostawili oryginalną puszkę immo, jeżeli nie to niestety musisz jakąś kupić, odtworzyć instalację i dopasować tą puszkę do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszka jest, ale niestety tylko puszka, bo w srodku tylko ten emulator :wallbash:

Jakiej szukac puszki ? Jakie koszta z tym mam liczyc ? klucze bede musial programowac ?

Czego mam szukac ? Z gory dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić puszkę z immo, z jakiegoś anglika, rozbitka czy innego pociętego na części i jakoś to skojarzyć z autem. Rocznik jest raczej nieistotny, immo w puszce wystepowało tylko do końca 97 roku do liftu więc wielkiej różnorodności nie ma. Nie wiem niestety jak to zrobić żeby dograć ecu i klucze, nie chcę gadać głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem sie na jutro na spotkanie z elektrykiem ktory montuje immo, czy tez inne czujniki, itd. Dosc drogi jest ale ogarnia temat, moze chociaz bede mial wieksze pole manewru na temat silnika.

Puszki immo na allegro sa i pewnie polutowanie kabli bylo by dla mnie latwe, ale pozniej zgranie wszystkiego i zeby pozniej samochod odpalil to czarna magia :blink:

[br]Dopisany: 30 Maj 2011, 15:18_________________________________________________Zrobione :cool1:

Byłem u tego mojego elektryka co wspominalem, ze jest drogi ale ogarnia elektryke samochodowa.

Zapłaciłem 60 zl.

Nie musialem kupowac puszki IMMO , podlaczyl w taki sposob, ze działa ten emulator i zrobił połaczenie z silnikiem.

Ps. 23 bledy silnika miałem :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie niedroga impreza, ważne że jest ok :good: ciekawi mnie jak podłączył emulator, że zachowana została komunikacja z ecu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie za bardzo na tym, ale z tego co widze z kabelkomanii podlaczyl emulator i pozniej jakos podlaczyl oddzielnymi kabelkami polaczenie z komp. Komp dziala i nareszcie moge zrobic dynamiczne, sprawdzac, patrzyc, badac :wink4:

Koles jest mocny, od paru lat ogarnia elektryke w moich samochodach, a to astre, audi b6, siatla, czujniki cofania itd. mozna liczyc na profesjonalizm, zero kabelkow i dziala w 100 %

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...