Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHL] Litr oleju na 1000 + Pomoc w rozpoznaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Byłem u mechanika, i przyjrzeliśmy się całemu silnikowi. Wszystko było suche, ale uszczelka pod głowicą zaczęła się pocić, w sumie od niedawna. Ostatnio autko mi się grzeje do 100 st C. a wymieniłem wisco. No i ciut mocy straciła.

Czy tak wygląda płyn kiedy uszczelka głowicy pęknie? Pieni się, są tak jak by skrzepy wysuszonego płynu na korku ale płynu nie ubyło po przejechaniu 700km i nie ma oleju w płynie. Pod korkiem oleju nie ma mazi

Tylko ciągle łyka mi olej.

j7t6a8.jpg

280v3o3.jpg

Jeśli by mi olej spalał to czy silnik nie kopciłby mi tak jak tu u kolegi w temacie?

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=196456.0

No i czytałem o analizie spalin, że jest w stanie wykazać pękniętą uszczelkę? To prawda?

Opublikowano

przy twoim ubytku oleju powinen kopcić i smrodzić jak to palony olej

Opublikowano

Witam

A nie napisałeś na jakim oleju jeździsz?

U mnie było podobnie jak nalałem marnej jakości olej to zjadał ok 500ml -700ml na 1000km,

zalałem Valvoline 10w40 i problem zniknął

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Witam

A nie napisałeś na jakim oleju jeździsz?

U mnie było podobnie jak nalałem marnej jakości olej to zjadał ok 500ml -700ml na 1000km,

zalałem Valvoline 10w40 i problem zniknął

Pozdrawiam

Motul 5W40 X-Cess

Płynu zaczęło ubywać więc teraz to jestem pewien że to uszczelka. Na dniach jade to robić

Opublikowano

Motul 5W40 X-Cess

Z pewnego źródła? Bo motul bardzo często jest podrabiany.

Opublikowano

U mnie walilo olejem ze zmiennych faz rozrzadu (uszczelka) i tez niby silnik od frontu suchy, a od strony grodzi jesien sredniowiecza ;] Tylko nie wiem czy 1.6 ma takie cudo ;)

Opublikowano

Byłem u mechanika, i przyjrzeliśmy się całemu silnikowi. Wszystko było suche, ale uszczelka pod głowicą zaczęła się pocić, w sumie od niedawna. Ostatnio autko mi się grzeje do 100 st C. a wymieniłem wisco. No i ciut mocy straciła.

Czy tak wygląda płyn kiedy uszczelka głowicy pęknie? Pieni się, są tak jak by skrzepy wysuszonego płynu na korku ale płynu nie ubyło po przejechaniu 700km i nie ma oleju w płynie. Pod korkiem oleju nie ma mazi

Tylko ciągle łyka mi olej.

j7t6a8.jpg

280v3o3.jpg

Jeśli by mi olej spalał to czy silnik nie kopciłby mi tak jak tu u kolegi w temacie?

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=196456.0

No i czytałem o analizie spalin, że jest w stanie wykazać pękniętą uszczelkę? To prawda?

bez zrzucenia czapki się nie obędzie

U mnie walilo olejem ze zmiennych faz rozrzadu (uszczelka) i tez niby silnik od frontu suchy, a od strony grodzi jesien sredniowiecza ;] Tylko nie wiem czy 1.6 ma takie cudo ;)

ADR w Twoim roczniku nie miało zmiennych faz tylko napinacz łańcuszka (chyba że nie piszesz o tym co masz w podpisie)

1.6 nie posiada takowego napinacza

Opublikowano
  • Autor

Z pewnego źródła? Bo motul bardzo często jest podrabiany.

Yym. Allegro

bez zrzucenia czapki się nie obędzie

Niestety :/

1.6 nie posiada takowego napinacza

To może i dobrze. Mniej rzeczy które może się psuć

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.