Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stag 4 żre prąd i rozładowuje akumulator


davidoff82

Rekomendowane odpowiedzi

Mam STAG 4.

Ostatnio mało używam Audi i zaczęły się problemy z nowiutkim aku, aż padł dziś na amen.

Zacząłem szukać.

Ładowanie ok, klemy ok.

Pobór prądu w spoczynku to 0,08 A. Myślę że dużo, szukam dalej i wychodzi na to że w skrzynce bezpieczników idzie 0,01 na centralny zamek i 0,02 na radio itp. Razem 0,03 A.

Szukam dalej i okazuje się że pozostałe pobiera komp od Staga 0,05 A. Podpięty jest kablem z 15A bezpiecznikiem do aku i tym kablem bierze prąd.

Czy to jest normalne czy za dużo słyszałem że powinien brać tak max 0,02A.

Co o tym myślicie?

Czy 0,08 będzie czerpać aku? Czy Stag ma prawo brać aż 0,05A w stanie spoczynku (po 15 minutach od wygaszenia samochodu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam STAG 4.

Ostatnio mało używam Audi i zaczęły się problemy z nowiutkim aku, aż padł dziś na amen.

Zacząłem szukać.

Ładowanie ok, klemy ok.

Pobór prądu w spoczynku to 0,08 A. Myślę że dużo, szukam dalej i wychodzi na to że w skrzynce bezpieczników idzie 0,01 na centralny zamek i 0,02 na radio itp. Razem 0,03 A.

Szukam dalej i okazuje się że pozostałe pobiera komp od Staga 0,05 A. Podpięty jest kablem z 15A bezpiecznikiem do aku i tym kablem bierze prąd.

Czy to jest normalne czy za dużo słyszałem że powinien brać tak max 0,02A.

Co o tym myślicie?

Czy 0,08 będzie czerpać aku? Czy Stag ma prawo brać aż 0,05A w stanie spoczynku (po 15 minutach od wygaszenia samochodu)?

nie powinien nic brac bo po minucie przechodzi w stan uspienia, chyba ze z jakiegos powodu nie przechodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda na to ze nie przechodzi nawet po kwadransie.

przechodzi po 10 min od wylaczenia zaplonu, post wyzej pomylilem sie

Pobór prądu na poziomie 0,05A jest do zniesienia - po 3 dniach wyssa zaledwie 3 x 24 x 0,05 daje około 3,6Ah czyli niewiele.

stawiam na zmarly akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak samochód stał ponad 3 tygodnie więc może być tak jak mówisz... Chyba będę wyciągać ten bezpiecznik po znowu audi trochę postoi, nie powinno się chyba nic upalic od takiego odłączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego? Naładuje go długo ale niskim prądem i będzie ok. Aku ma 4 miesiące...

to moze inaczej, naladuj i podjedz na sprawdzenie gestosci elektrolitu to bedziesz pewny kondycji akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie rozladowal calkowicie moze byc juz kicha. Ty nie wyciagaj bezpiecznika jak tak dlugo nie uzywasz tylko wyjmij aku haha i niech Ci go ktos co jakis czas doladuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie rozladowal calkowicie moze byc juz kicha. Ty nie wyciagaj bezpiecznika jak tak dlugo nie uzywasz tylko wyjmij aku haha i niech Ci go ktos co jakis czas doladuje :D

Daniel zastanawiam się co śmiesznego napisałem... Mniejsza o to. Mam voltomierz jak widziałem co jest to nie kręciłem. Krzywda mu się nie stała. Ewentualnie będę reklamować. Aku nie jest problemem. Ważniejsze jest czy pobór 0,05A jest ok oraz jak go wyeliminować jeżeli nie może tak być. Tak czy inaczej uważam ze dawanie komuś aku żeby go lądował co jakiś czas to bzdura totalna. Chyba prościej zdjąć kleme lub bezpiecznik ale mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidzie wybacz, poprostu rozbawila mnie sytuacja ze wyciagniesz bezpiezcznik akurat z centralki a reszta niech ten prad ciagnie :)

Co do poboru, 0,08A jest akceptowalne i naturalne. Ale jesli Twoje auto stoi dlugi czas bez ruchu to zawsze ten aku zalatwi, dlatego lepiej wyciagac albo chociaz odlaczac :good:

A poproszenie kogos by dbał o jego pelne naladowanie gdy nie jest uzytkowany napewno by tylko dobrze na niego wplynal :good: Nie masz przeciez takiego obowiazku, od tak moja podpowiedz :)

Wybacz, jesli urazilem :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza "sprawdzeniem gęstości elektrolitu" możesz sprawdzić u elektryka jak już będzie naładowany prąd rozruchu - to też daje pogląd na stan baterii. Jeżeli jest kicha to rzeczywiście reklamuj. No i sprawdź czy alternator dobrze ładuje, bo bez tego najlepsza bateria nie pociągnie :wink4:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciagnie w spoczynku 0.1-0.11 mA takze sie ciesz z tych 0.08. Tez podejrzewam gaz. Auto czesto stoi jakies 3-4 tygodnie wiec musze zdejmowac kleme z aku zeby sie nie rozladowal. Po podlaczeniu klemy musisz tylko kluczyk zaadoptowac i szyby. Poza tym nie ma problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...