Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Stuki przy ruszaniu kierownicą. Padnięta maglownica?


yahoovip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczów :hi:

Mój problem polega na tym, że na postoju, gdy ruszam kierownicą w prawo i lewo słyszę stuki dochodzące z okolic maglownicy. Wykluczam wahacze i końcówki drążków, gdyż nie wyczuwam na tych elementach żadnych luzów, które mogły by powodować tak straszne stukanie.

Pompa wspomagania jest już na wykończeniu, gdyż wyje a kierownicą ciężko się kręci na postoju.

Wracając do tematu... Czy uszkodzona maglownica może powodować takie stuki? Czy może coś innego uległo uszkodzeniu. Jak dokładnie zdiagnozować problem? Na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ps2snake ma racje spróbój wymienić płyn nie wyjdzie cie to drogo a może pomóc u mnie stukało na postoju przy ruszaniu kierownicą coraz cięzej się kręciło wymieniłem płyn dokładnie wszystko zostało przepłukane zalane nowym płynem , skutki pompa cicho pracuje, o wiele lżej się kręci kierownicą, uważam że luz rownież został zmniejszony inaczej reaguje wspomaganie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn wymieniałem profilaktycznie w zeszłym roku. Od tego czasu przejechałem ~30000km. Płynu nie ubywa. W tygodniu odegnę tą gumę na drążku.. Może coś ciekawego zauważę. Sprawdzę też czy czasem nie ma jakiegoś luzu na krzyżaku kolumny. Mam też AFN rok 96 (podobny przebieg). Tam pompa na 100% sprawna (nie wyje, nie cieknie, kierownica luźno chodzi) a stuki na postoju identyczne.

Chyba będę musiał pomachać kierownicą w kilku a4 żeby mieć jakieś konkretne porównanie :tongue4:

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, to proszę pisać.

W tygodniu poinformuje o wyniku moich oględzin :przebiegly:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet mogą być te nieszczęsne wahacze u mnie trzaskały na postoju jak kręciłem kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie zachowuje podczas jazdy po kostce i poprzecznych garbach?bo u mnie przed wymiana maglownicy wlasnie stukalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też stuka przy wjeżdżaniu na poprzeczną nierówność, np. niski krawężnik (z prawej strony), na zawieszeniu zero luzów (sprawdzone w dwóch serwisach), zatem... czas na większy wydatek - maglownica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ! everyone! posiadam 1998roczek-1.9 tdi 110km avant w automaticu" 4-biegowa skrzynka :hi:ogolnie stuka puka na postu,w trakcie jazdy troszku mocniej bardziej efective :naughty:lipa jak smok!!!obadałem te śrubki jest na wszysto klasycznie dokręcone ,tak mi się wydaje że to w maglownicy coś stuka(dotykałem i MACAŁEM chyba wszystkio i wszędzie tak mi się wydaje że to w tej magicznej maglownicy,którą stworzył ponoć też człowiek...hmm...ponoć...jakiś magik)przebieg też jest nietypowy gdyż wyniosi 25tyś wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam taki problem, że po wymianie dwóch dolnych wahaczy i lewej końcówki drążka coś zaczeło mi strzelać przy mocnym skręcie podczas ruszania:/ nie wiem czy to może byc spowodowane jakimś błędem przy wymianie czy to może przegub ;( ma ktoś jakieś propozycje?? od razu uprzedzam że geometria ustawiona w warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drązki mam sprawne, ale to aż takie konsekwencje mogą być że wahacz urwie??:/

na wizyte w warsztacie już się umówiłem, tylko właśnie nie wiem czy to może coś być wspólnego z tamtymi wymienionymi wahaczami i ewentualnie wtedy kazałbym to poprawić w ramach gwarancji bo wcześniej tego zjawiska nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja 2 tygodniu mailem wymieniany magiel kupilem z neta regenerowana przekladnie z roczna gwarancja (moja stara musialem zdac)

siedze wlasnei w autku i na zapalonym silniku ruszam kierownica szybko lewo i prawo i czuje stukanie??!! Troche a nawet bardzo sie tym zmartwilem poniewarz nie powinno tak byc. W zeszlym tygodniu bylem profilaktycznie na szarpakach i wszystko w zawieszeniu git.Dodam ze maglownica byla z nowymi drazkami ja dokupywalem tylko koncowki.Oco kaman?![br]Dopisany: 22 Październik 2011, 20:28_________________________________________________Ku...mac teraz jeszcze na wylaczonym silniku sprawdzalem i stuka jak dziecial...jasna d*pa przeciez dopiero co zostala kupiona!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

drązki mam sprawne,

Drazki czy koncowki drązkow, bo to wazne.

Jeszcze tydzien temu mialam podobnie, wszyscy mowili ze to maglownica, a po rozebraniu okazalo sie ze to drazki kierownicze.

W zeszlym tygodniu bylem profilaktycznie na szarpakach i wszystko w zawieszeniu git.!!!

Szarpak w naszych Audi za duzo nie wykaze...

Miesiac temu auto przeszlo przeglad rejestracyjny rowniez na szarpaku.

A tydzien temu okazalo sie ze 3 wahacze maja luzy, ale nie boczne tylko pionowe.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechce zakladac nowego watku, gdzie w woj slaskim moge zregenerowac dobrze maglownice ? (plyn mocno sie grzeje i bulgocze, maglownica cieknie pod oslona drazkow), wykrecilem zaworek zwrotny ale on sie rusza takze to odpada,sitko w zbironiczku jest na miejscu, objaw na kierownicy jest taki ze ,,ucieka kierownica krotkimi skokami", chce wymienic maglownice i pompe wspomagania ,tylko nie wiem u kogo zregenerować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...