Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Odłączona klima - uruchomienie później


NikoA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie,rozpielem przewody od klimy,bo wymienialem sprężarkę, ale zanim to zrobiłem wypuściłem gaz przez zaworek na przewodzie,trochę sporo tego gazu było.ale chłodziwo nie wycieklo,poskręcałem wszystko z powrotem i pytanie co musze teraz zrobić?nabić gaz czy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz to "chłodziwo". Tam nie ma co wyciekać, to się tylko ulatnia.

Teraz pora wybrać się na wymianę filtra osuszacza (tylko nie kupuj używki!) i napełnienie klimy czynnikiem (gazem) chłodzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymieniałeś sprężarkę po zatarciu,to wypadało by przepłukać układ z opiłków + wymiana osuszacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypuściłem gaz przez zaworek na przewodzie,trochę sporo tego gazu było

:wallbash: takich rzeczy się nie robi :wallbash: R134 się nie wypuszcza w atmosferę bo on nie jest obojętny. Olej czy inny płyn po wymianie wylałbyś do kanalizacji? Nawet jak chcesz po taniości robić to trzeba było podjechać do kogoś żeby ten czynnik ściągnął, przynajmniej nie musiałbyś płacić za czynnik przy ponownym nabiciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężarka nie była zatarta,tylko łożysko poszło.latwiej było mi wymienić cala sprężarkę.gdzie sie znajduje ten filtr osuszacza?R134 nie jest obojętny,to znaczy szkodliwy dla zdrowia i środowiska tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,jest szkodliwy dla srodowiska. W takich przypadkach jedzie się do serwisu klimatyzacji,spuszczają gaz,sprawdzają ile go było a po naprawie z powrotem Ci nabijaja,płacisz za róznicę lub samą usługe jesli miałes pełny stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...