Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Dodatkowe zasilanie na gniazdo zapalniczki skąd?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czesc wszystkim mam pytanie skad pociagnac kabelki na dodatkowe gniazdo zapalniczki w bagazniku w avancie wpiac sie w stara zapalniczke / aku / czy bezpieczniki jak juz to jak sie wpinac lutowac skecac na scisk jak to robilisci doradzcie najlepiej z gory dzieki

Opublikowano

Jeśli chcesz mieć prąd w gnieździe na stałe / bez włączonego zapłonu / to pociągnij zasilanie z pompki centralnego zamka. Daj taki sam przekrój przewodu jak zasilanie pompki. Duża kostka prawy przewód - czerwono-niebieski lub czerwono-żółty.

Opublikowano

ja pociągnąłem z tej listwy zasilającej pod osłoną pod kierownicą. Jest tam stały plus i masa. Pociągnąłem przewód pod listwa progową i ot cała sztuka. Jak będziesz sie wpinał pod kierownica to tam zobaczysz przewody montowane na takie konektory w postaci oczek. Najlepiej takie załóż na przewody i je dodatkowo zacynuj a potem odkręcasz śrubkę, zakładasz oczko i przykręcasz i wsio gra i buczy jak choremu w piersi :decayed:

Opublikowano

zależy co chcesz tam podłączać ???

jak małe odbiorniki co potrzebują mało prądu max 1A to możesz podłączyć pod tą pompkę ale nie polecam :/ bo jak coś pójdzie nie tak to wypalisz bezpiecznik lub całą pompkę

lepiej kupić przewód dwu żyłowy 1,5 mm2 lub 2 mm2 i zakuć konektorki oczkowe po czym podłączyć się prosto do akumulatora i oczywiście na przewodzie plusowym zakładasz gniazdo na bezpiecznik a przewody ciągniesz pod plastikami do docelowego miejsca np.: bagażnika a tam zarabiasz na końcu gniazdo zapalniczki które mocujesz np w tapicerkę

następnie wkładasz bezpiecznik i masz profesionalnie zrobione dodatkowe zasilanie

Opublikowano
  • Autor

przedewszystkim bede podlaczal tam lodoweczke no najlepiej byloby pod pompeczke bo blisko nadkola w avancie ale jak mowicie ze moze cos sie zlego przypadkiem stac to moze puszcze ze starej zapalniczki lub aku

(do Postaldo o jaka listwe ci chodzi chyba nie bezpiecznikowa ?)

Opublikowano

przedewszystkim bede podlaczal tam lodoweczke no najlepiej byloby pod pompeczke bo blisko nadkola w avancie ale jak mowicie ze moze cos sie zlego przypadkiem stac to moze puszcze ze starej zapalniczki lub aku

(do Postaldo o jaka listwe ci chodzi chyba nie bezpiecznikowa ?)

Jak lodówkę będziesz podłączał to też proponuję podpiąć się pod aku (też tak mam dorobione zasilanie), zaraz za klemą dawaj bezpiecznik na plusowym kablu. Kolega Pastaldo miał na myśli listwę z kablami pod kolumną kierowniczą, jak zdejmiesz osłonę te dużą pod kolumną to zajrzyj tam głębiej.

Opublikowano

przedewszystkim bede podlaczal tam lodoweczke no najlepiej byloby pod pompeczke bo blisko nadkola w avancie ale jak mowicie ze moze cos sie zlego przypadkiem stac to moze puszcze ze starej zapalniczki lub aku

(do Postaldo o jaka listwe ci chodzi chyba nie bezpiecznikowa ?)

Jak lodówkę będziesz podłączał to też proponuję podpiąć się pod aku (też tak mam dorobione zasilanie), zaraz za klemą dawaj bezpiecznik na plusowym kablu. Kolega Pastaldo miał na myśli listwę z kablami pod kolumną kierowniczą, jak zdejmiesz osłonę te dużą pod kolumną to zajrzyj tam głębiej.

dokładnie o to mi chodziło. z resztą odpisałem Ci na PW.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

dzeki listwa znaleziona kabelki puszczone i nowe gniazdo gotowe :hi:

Opublikowano

dzeki listwa znaleziona kabelki puszczone i nowe gniazdo gotowe :hi:

a jakie gniazdo kupiłes i w którym miejscu zamontowałes? Bo u mnie nadal brak czasu. kabelek w bagażniku jest ale jeszcze gniazdo nie założone.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.