Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Wiatrak klimatyzacji


mat-85

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie wiatraczka od klimatyzacji.

Wiatraczek nie załącza się, ale interesuje mnie sprawa inna - przy próbie znalezienia usterki podłączyłem miernik do wtyczki doprowadzającej do niego prąd (tej po lewej stronie przy zbiorniku płynu do spryskiwaczy) i prąd dochodzi, ale napięcie było tam też przy wyłączonym zapłonie i wyjętym ze stacyjki kluczyku?

Czy to jest normalne zachowanie?

Bo może uszkodzony mam jakiś czujnik i spalenie wiatraka było tylko jej skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy załaczonej klimie puknij czymś twardym w silnik wetylatora z klimy. Jeżeli zatrybi tzn. zacznie pracować, to znaczy że zawieszają ci się szczotki wirnika i nadszedł ich kres :wink4: - wówczas wymontuj wiatrak i jak się trochę znasz to rozbież go i wymień zużyte szczotki, a jak nie chcesz się z tym babrać i swędzi cię kiladziesiąt złotych to zanieś go do jakiegoś warszatu co zajmują się naprawami silników elektrycznych (rozruszniki, alternatory itd.).

A co do tego prądu, to zasilanie jest chyba doprowadzone cały czas, tylko masa (-) jest odcinana przez moduł sterujący w oparciu o wskazania czujnika temperatury. Zauważ że czasami w cieplejsze dni, po zgaszeniu silnika, wentylator jeszcze chodzi przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki w wentylator już pukałem :tongue4: niestety nie chciał zatrybić.

Z nim sobie myślę poradzę - interesowała mnie głownie sprawa napięcia we wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem z wiatrakiem klimatyzacji. Również się nie załącz. Dodatkowo u mnie nie ma napięcia na wtyczce (przewodach)od wiatraka. gdzie szukać usterki ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację odnośnie braku dopływu prądu do wiatraka klimatyzacji przekazał mi "spec" od klimy (jednocześnie proponując naprawę - komp, itp.). Z oferty naprawy nie skorzystałem. Wczoraj okazało się, iż prąd do wiatraka dopływa a powodem jego nie kręcenia się, były zawieszone szczotki (uderzenie w wiatrak tymczasowo rozwiązało problem). Kolejny raz okazuje się, iż "spece" w naszym kraju są różni. Część mechaników tylko czeka by nas "okantować". :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...