Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Zamykające się zamki w drzwiach


Jarek_b2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Mam taki problem z zamkiem w drzwiach. Oststnio gdy robi sie zimno to zauważyłem że otwierając autko z pilota nie otwierają mi sie zamki. Musze wtedy otwierać auto przez tylną klapę. urzytkownicy B5 powinni wiedzieć o co mi chodzi. Gdy wsiadam do auta po chwili znowu zamykają mi sie wszystkie zamki w aucie.

I gdy wysiadam i chce otworzyć np tylne drzwi to wciąż mam wciśniety zatrzask zamykania zamków i znowu muszę itwierac wszystkie drzwi przez bagażnik. Czy ktoś wie co może być przyczyną że ciągle zamykają mi sie te zamki.

I mam jeszcze jeden problem od 2 dni nie moge otworzyć drzwi kiedowcy tzn ciągne za klamkę od środka i podnosi mi sie tylko przycisk od zamykania zamków a gdy pociągne jeszcze raz za klamkę to drzwi sie nie otwieraja. Ale jeśli otwieram klamką zewnętrzną to sie otworzą.

Czy ma to coś wspólnego z zamykającymi sie zamkami jaka może byc tego przyczyna.

Prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, przeczytalem twoj post dwa razy, i wyglada to jak jakies zwarcie w pompce centralnego najprawdopodobniej spowodowane przez wilgoc, ktora mozliwe ze powoduje przymarzanie w przewodach powietrznych, czy jak otwierasz z pilota to slyszysz pompke centralnego co wogole zero reakcji? a co do drugiej sprawy to wglada na to ze spadlo Ci ciegna od klamki, ale nie jestem pewny cze wtedy wyskakuje guzik, hmmm nie pamietam bo tez mi kiedys spadl, albo moze sie tylko poluzowal i wystarcza na wyciagniecie cyngla ale nie jest wystarczajaco zaczepione aby otworzyc drzwi, zciagnij tapicerke dzwi, nie ma z tym duzo roboty i bedziesz wszystko wiedzial. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to móżliwe że jest za krótki żeby otworzyć drzwia a na wyciągnięcie cyngla wystarcza.

A jeśli chodzi o otwieranie z pilota to słychać pompkę ale nie otwierają sie drzwi. A niekiedy podczas jazdy jak już sie zamkną cyngle same to słychać czasem jak pompka dalej chce domykać cygle. Ale takie coś sie rzadko zdarza. Pompke w sumie wyciągałem to była troszke wilgotna ale nie mokra.

Czyli lepiej pompkę wyciągnąć i wyszuszyć dobrze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pompkę osuszyłem. Nie wiem czy pomogło ale drzwi sie już nie zamykają. Jeśli chodzi o klamkę to już można bez problemu otwerać niewiem czemu ale samo sie naprawiło zobaczymy tylko na jak długo.

Ale jedem problem dalej pozostał

Z rana jak otwieram auto z pilota to nie odtwra mi sie autko tylko bagażnikiem musze. Czy możeżliwe że zamek w bagażniku jest coś nie tak. Ze to on blikuje otwierania drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...