Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] lakier LY7W


remus_kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie.

Dałem do pomalowanie maskę (sporo odprysków od kamieni - przy 201 tys. to normalne) swojej A4 B7 BPW i lakiernik pomalował mi pięknie lakierem firmy STANDOX (podobno grupa VAG maluje tą firmą) ale jest jedno "ALE": widać gołym okiem różnicę w ziarnie lakieru. Jest po prostu drobniejsze a co za tym idzie odcień w pełnym słońcu jest bardziej wpadający w żółty i ziarno jest mniejszej "gradacji". Na stronie WWW STANDOXA jest chyba z 15 rodzaji LY7W. Mam pytanie czy w jakiś sposób pomalowania elementu karoserii aby zabieg był niezauważalny. Czy w jakiś sposób jestem się w stanie dowiedzieć jaki odcień LY7W posiada moja Audiana.

dzięki za odpowiedź

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Dałem do pomalowanie maskę (sporo odprysków od kamieni - przy 201 tys. to normalne) swojej A4 B7 BPW i lakiernik pomalował mi pięknie lakierem firmy STANDOX (podobno grupa VAG maluje tą firmą) ale jest jedno "ALE": widać gołym okiem różnicę w ziarnie lakieru. Jest po prostu drobniejsze a co za tym idzie odcień w pełnym słońcu jest bardziej wpadający w żółty i ziarno jest mniejszej "gradacji". Na stronie WWW STANDOXA jest chyba z 15 rodzaji LY7W. Mam pytanie czy w jakiś sposób pomalowania elementu karoserii aby zabieg był niezauważalny. Czy w jakiś sposób jestem się w stanie dowiedzieć jaki odcień LY7W posiada moja Audiana.

dzięki za odpowiedź

Michał

lakiernik powiniec dobrac kolor a nie kierowac się tylko kodem lakieru bo wiadomo samochód lata swoje ma i lakier sie starzeje. Więc to on powinien wiedzieć jak pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale czy nowomalowany element powinien być identyczny (zero różnicy po pomalowaniu) jak ten który kest już 5 lat na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale czy nowomalowany element powinien być identyczny (zero różnicy po pomalowaniu) jak ten który kest już 5 lat na samochodzie.

jesli jest dobrze dobrany lakier i przeprowadzona polerka całego auta nie powinien się odróżniać. Ale jak wyżej pisałem i kolega wyżej lakier się starzeje i będzie się odróżniał od nowomalowanego elementu. Dlatego kluczowe jest dobranie lakieru i polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samym kodem lakieru się nie sugieruj bo wychodzą jaja i po takim malowaniu różnica jest duża,jeśli dobry lakiernik to różnica niezauważalna jak jest potrzeba wycieniuje na następnym elemencie (szczególnie srebrne kolory) i wtedy jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry lakiernik zabiera ze sobą jakiś element z auta(np.klapkę wlewu paliwa)i na podstawie tego dobiera kolor :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez "wpyleń" na sąsiadujące elementy się nie obędzie?

wpylenie robi się na takich elementach,gdzie malowanie całej części jest zbyt duże -można wpyłkę zrobić do najbliższego załamania metalu i spolerować-nie będzie się rzucać w oczy,ale to ryzykowne-lepiej dobrać kolor i pomalować w tym samym odcieniu-wybór należy do Ciebie i lakiernika,który spaprał robotę :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebro jest strasznie ciężkie do malowania i wiele zależy również od umiejętności lakiernika tzn.ciśnienie malowania rozpylenie a nawet kąt nakładania lakieru i wbrew pozorom nawet lakier bezbarwny może zmienić kolor na srebrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radekk2000
Srebro jest strasznie ciężkie do malowania i wiele zależy również od umiejętności lakiernika tzn.ciśnienie malowania rozpylenie a nawet kąt nakładania lakieru i wbrew pozorom nawet lakier bezbarwny może zmienić kolor na srebrze.
I na srebrnym będzie zawsze (mała-duża) różnica.Malować w srebrnym np.drzwi,to lepiej pomalować cały bok żeby było ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebro jest strasznie ciężkie do malowania i wiele zależy również od umiejętności lakiernika tzn.ciśnienie malowania rozpylenie a nawet kąt nakładania lakieru i wbrew pozorom nawet lakier bezbarwny może zmienić kolor na srebrze.
I na srebrnym będzie zawsze (mała-duża) różnica.Malować w srebrnym np.drzwi,to lepiej pomalować cały bok żeby było ok

Wystarczy cieniowanie na sąsiadujące elementy. :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...