Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Błąd immo 01179 oraz ciagle denerwujaca diodka immo na liczniku


Rooney1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Juz od kilku miesiecy mam ten problem, a mianowicie ciagle ten sam blad na VAG'u:

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 919 861 C

Component: B5-KOMBIINSTR.UN4 D06

Coding: 00142

Shop #: WSC 00100

IMMO-IDENTNR: AUZ8Z0W4220386

1 Fault Found:

01179 - Incorrect Key Programming

35-00 - -

Nastepna rzecz to: jak wkladam kluczyk i przekrecam miga diodka od immo. Odpalam auto dalej ciagle miga. Silnik nie gasnie i normalnie jezdzi tylko ta diodka ciagle mnie wkur**a :kox: Dodam ze nie mam problemow z kluczykiem. Otwiera, zamyka, uchyla szyby itp.

Dodam takze ze mam tylko jeden kluczyk. Wystarczy go na nowo zaprogramowac? Pomozcie chlopaki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz odłączone immo :wink4:

Ale wczesniej diodka immo mi nie swiecila, tylko czasami sie zapalala i silnik odrazu zgasl. Ale teraz ona ciagle miga i juz mam jej dosyc i chcialbym cos z tym zrobic :naughty: Jest na to jakas rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

commandera uzywal ktos na aucie ? :P

Ja na pewno nie :tongue4:[br]Dopisany: 09 Czerwiec 2011, 13:12_________________________________________________To jak rozwiazac ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i panowie jak rozwiązać ten problem? po zmianie licznika koledze auto odpala ale dioda mruga i pojawia się właśnie taki błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopaść inne auto, które posiada identyczny licznik i sterownik silnika, zrzucić wsad z licznika oraz ze sterownika silnika. Zrobić kopię oryginałów, wrzucić to do auta Rooney'a, dopasować według procedury opisanej na Ross-Techu i powinno śmigać :wink4:

P.S. Skoro wymiana licznika nic nie dała, to bardziej bym się skupił na wsadzie w ECU silnika, gdyż tam ktoś mógł wcześniej zrobić mały trick zwany "Immo OFF" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ogarnalem to wlasnie inaczej

vag 311.2-N

-> 17

->11 /login 0XXXX/ (pin licznika)

adaptacja 10

-> 21 => 1 (gdzie 1 liczba kluczy)

test / save

wyciagamy klucz

:decayed: i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ogarnalem to wlasnie inaczej

vag 311.2-N

-> 17

->11 /login 0XXXX/ (pin licznika)

adaptacja 10

-> 21 => 1 (gdzie 1 liczba kluczy)

test / save

wyciagamy klucz

:decayed: i działa

Wszystko fajnie :( ale jak kierwa nie mam pinu do licznika? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak ci to nie przeszkadza to wyjmij licznik i w miejcsu diody immo podklej od spodu czarną taśmą. Tak sie robi jak zakłada sie licznik poliftowy do przedlifta i jest ok a z czasem ogarniesz sobie temat a kontrolka nie bedzie cie w-ka-r-wiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak ci to nie przeszkadza to wyjmij licznik i w miejcsu diody immo podklej od spodu czarną taśmą. Tak sie robi jak zakłada sie licznik poliftowy do przedlifta i jest ok a z czasem ogarniesz sobie temat a kontrolka nie bedzie cie w-ka-r-wiać.

I tak zdrobilem jak radziles :good: Huk z tym bledem narazie. Wazne ze ta dioda od immo mnie nie wku***a :kox: i nie rzuca sie w oczy. Dzieki za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...