Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Co teraz zrobić z ubezpieczeniem ? Na siebie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat, prawo jazdy od 2. Wczoraj kupiłem swoje pierwsze auto (za swoje !) Audi A4 B5 1995 1.6 benzyna. Co teraz zrobić z ubezpieczeniem ? Niestety nie mam za bardzo na kogo a na mnie ubezpieczenie 1500zł na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj, cioci,wójka lub innego kogos z rodziny ze zniżkami i zmień umowe i będzie gitara. Ja samochodzy biore już 5lat z ciotka na spółe i płace połowe tego nawet jak miałem wzwyżke za wiek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tylko pod uwagę, że jak zrobisz buum, to ciotka, wujek czy ktoś tam inny straci też zniżki.

Samochód kupiłeś z Polisą już? Do kiedy jest opłacona? Czy to może pierwsza rejestracja w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tylko pod uwagę, że jak zrobisz buum, to ciotka, wujek czy ktoś tam inny straci też zniżki.

Samochód kupiłeś z Polisą już? Do kiedy jest opłacona? Czy to może pierwsza rejestracja w Polsce?

zgadza sie. Ale wtedy osoba która jest współwłaścicielem nie traci pełnych zniżek tylko część. Np w compensie jak ja mam druga osoba traci 10%.

A z drugiej strony jak kolega ma pierwszy samochód i będzie wiedział że może zaszkodzić nie tylko sobie bo rozwali auto tylko komus jeszcze to będzie jeździł z głową a nie głupiał przed kolegami :przebiegly: sa plusy i tego :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pół roku temu sprowadzone z Holandii. Jestem 2 właścicielem w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał z kims na współwłasność kto ma zniżki. No chyba że stać Cie dołożyć 800zł rocznie do tego żebyś miał na siebie to wtedy ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj z kimś na współe. Jak ja ubezpieczałem moją A4 byłem pytać w warcie to nawet z Babcią która ma 60% zniżki zaoferowali nam 2000 za samo oc na rok, wreszcie wylądowałem w pzu i płaciliśmy jakoś 700 zł. Co do utraty zniżek to przynajmniej w pzu jest tak że jak pukniesz kogoś to masz -5% zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorac na kogos i siebie bedziesz płacił jeszcze zwyzke wiekowa do 25 roku zycia.

100% lub 50% lub 30%

przykład:

zarejestrujesz auto na ojca/wujka, a siebie dopiszesz jako współwłasciciela to... z racji tego ze ojciec/wujek ma 60% znizki to zapłacisz 350zł za OC, ale! masz 20 lat to dołoza do tego Twoja zwyzke wiekowa 50% + ze jest współwłasciciel ok 100-150zł wyjdziesz na 0, czyli bez zadnej znizki i tak przez 5 lat

lepiej nie dopisywac siebie do dowodu i zarejestrowac auto tylko na kogos, podpisac intercyze z kims, ze w razie czego bedziesz dopłacał mu do oc jak spowodujesz kolizje

za spowodowanie szkody zabieraja 5-10% na rok, czy dwa w zaleznosci od wielkosci szkody,

powodzenia w wyborze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...