Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Łożysko, przegub czy piasta


Dastin

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam jak to było, ale jak koło ma luzy w poziomie (prawo lewo) to po łożysku, a jak góra dół to po przegubie. Czy tak to było?

Właśnie dzisiaj przy wymianie termostatu ruszyłem kołem i się załamałem bo chodzi we wszystkie strony i teraz nie wiem, czy wystarczy wymienić tylko łożysko czy cały komplet razem z przegubem i piastą.

Żeby nie było to przegubu nie słuchać, natomiast dzisiaj jak jechałem to zaczęło mi w tym kole skrzypieć podczas jazdy. Od dawna natomiast tylko przy skręcie w lewo słychać było tarcie (prawdopodobnie klocki o tarcze).

Czy można postawić jednoznaczną diagnozę? I ile mnie to będzie kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może podać numer katalogowy łożyska bo w serwisie kosztuje ono 613 zł :shocked:

Chce kupić gdzieś na allegro jakiegoś FAG'a lub SKF'a i chciałbym kupić dobre.

tylko to kupuje łożyska w Serwisie

http://allegro.pl/lozysko-przod-skf-audi-a4-b6-1-8t-1-9tdi-2-5tdi-i1618754997.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może podać numer katalogowy łożyska bo w serwisie kosztuje ono 613 zł :shocked:

Chce kupić gdzieś na allegro jakiegoś FAG'a lub SKF'a i chciałbym kupić dobre.

pisz do Tom77 :wink4: allegro se daruj bo możesz kupić chinola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub można spokojnie wykluczyć.Siadło ci łożysko,a jeżeli jakiś czas tak jeździłeś to niewykluczone że skończy się to wymianą piasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona. Łożysko wymienione, problem usunięty. :cool1:

Choć męczy mnie jeszcze głuche stukanie jakby z bagażnika. Podczas ruszania do przodu lub tyłu słychać takie głuche puknięcie jakby coś się obijało w bagażniku lub kole zapasowym. mechanik coś mówił o jakieś gumie w zawieszeniu, a czy wy macie jakieś doświadczenia z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posadź kogoś za kierą a ty siadaj na zadek wozu i wysłuc**j :)

moize to też być tłumik walący o spód pojazdu.... albo gaśnica w bagażniku :gwizdanie:

a tak pozaty to Ty będziesz to robił czy mechanik, bo jak mechanik to w końcu mu za to płacisz.... niech się pomęczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił będę ja jeśli zdiagnozuję usterkę. U mechanika wymieniałem łożysko, więc przy okazji podpytałem żeby łatwiej było szukać :banan3:.

No z tym tłumikiem to muszę sprawdzić, tylko jakiś kanał dopadnę. Przy okazji sprawdzę czy jest cały bo lekko dziwne odgłosy od niego dochodzą :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...