Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Chyba zacisk nie odbija


marec-ki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Żona zauważyła, że ruszając dziś z parkingu tylne prawe konto zaczęło szurać. Pomyślałem, że może ręczny do końca nie odpuścił i po przejechaniu kawałka drogi wszystko wróci do normy. Niestety nic z tego. Odkręciłem koło, popatrzyłem czy może to nie osłona blaszana, ale nie. Ciągle coś szura. Założyłem koło i zacząłem je naginać na wysokości zacisku. Zakręciłem kołem i szuranie sporo mniejsze, prawie że zniknęło. Wcisnałem hamulec, zakręciłem kołem i znów szuranie. Nagiąłem koło i poprawa. Tak więc diagnoza na zacisk/tłoczek.

Powiedzcie mi teraz co robić. Czy na parkingu prbowac to jakoś naprawić czy umawiać się do mechanika ?

Jakie części muszę kupić ? jakiś wężyk ? tłoczki ? zaciski ?

Przy okazji wymieniłbym płyn hamulcowy. Jaki pasuje ?

Dodam, ze lewe tylne koło też sprawdziłem przy okazji. Również ma problemy z luźnym kręceniem się po puszczeniu hamulca, ale szybciej mu to przechodzi.

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdz czy wraca dzwignia w zacisku po odpuszczeniu ręcznego

jeżeli nie, trzeba rozebrac zacisk i dokładnie wyczyscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... a gdzie tą dźwignię szukać ?

Dużo roboty z rozebraniem zacisku ? na parkingu osiedlowym idzie to zrobić ?

Mam klucze nasadowe, da radę nimi to rozkręcić ? W niedzielę kumpel będzie miał czas to mi pomoże przy tym a jutro bym wykorzystał sobotę na zakup niezbędnych rzeczy. Co może się przydać ?

Aha, ten seryjny podnośnik mnie wq...ia i za chiny mu nie ufam. Chcę kupić coś lepszego np takie coś:

http://allegro.pl/podnosnik-lewarek-zaba-2-5t-niskoprofilowy-profi-i1657282149.html

Gdzie wtedy to podłożyć aby unieść auto ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij kolo i zaciagnij reczny

bedziesz widziec jak sie porusza

niestety pod blokiem nie rozbierzesz i zlozysz zacisku

podnosnik jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki DIY http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=142531.0 . Tragedii nie ma, chyba da radę odkręcić zacisk i przeczyścić prowadnice i sam zacisk trochę. Tłoczka nie będę ruszał bo wtedy to już więcej roboty sobie narobię.

Albo zostawię to w spokoju. Kupię tłoczki, wężyki i płyn hamulcowy i dam mechanikowi niech to zrobi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też mozna sprawdzic ale czesciej zaciera sie trzpien w zacisku od recznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tak trzpień od ręcznego. Wspomnę jeszcze, ze po wciśnięciu pedału hamulca i puszczeniu, koło znów ociera a raczej tarcza p-podobnie o klocki hamulcowe. Więc może ręczny nie do końca jest tu przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tak trzpień od ręcznego. Wspomnę jeszcze, ze po wciśnięciu pedału hamulca i puszczeniu, koło znów ociera a raczej tarcza p-podobnie o klocki hamulcowe. Więc może ręczny nie do końca jest tu przyczyną ?

a w jakim stanie masz tarcze i klocki ?

jezeli trze to tłoczek słabo cofa sie w zacisku

trzeba rozebrac i dokładnie wyczyscic a potem posmarowac jakimś smarem do tłoczków i poskładac

tutaj masz smar:

http://allegro.pl/ate-smar-plastilube-do-hamulcow-i-zaciskow-i1624069767.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze i klocki w dobrym stanie. Przy zmienianiu zimówek na letnie wulkanizator powiedzial, że tarcze i klocki OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz troche czasu mineło

jezeli zle odbija tłoczek, klocki szybciej sie zuzywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki przypadek ale w A6 C5,nie odbijał tłoczek bo uszkodziły się uszczelnienia.W ciągu ok 1000km zjechałem dwa komplety klocków na jednym kole.Rada rozebrać tłoczki kupić komplet reperaturek,wymienić to prościzna sam wymieniałem na podwórku. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tłoczek był zardzewiały...tak samo miałem.

w tym roczniku to normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, ze prowadnice złapały sporo syfu i skutecznie utrudniały swobodny ruch klocków hamulcowych. Po przeczyszczeniu i nasmarowaniu wszystko jest OK ;)

Ten rok jeszcze przemęczę ale na przyszły pomyślę o wymianie tłoczków.

Dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...