Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] BMW 320d


pompon60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, mam pytanie. Jestem na etapie zakupu BMW 320d 150KM z 2004r. i chciałbym się dowiedzieć jakiego rodzaju jest to silnik czy to common rail, pompowtrysk( ale to chyba audi i vw tylko miały). Będe wdzięczny za wasze wskazówi co do tego silnika i opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fajnie, mam nadzieję że silnik jest juz pozbawiony jakichkolwiek wad konstrukcyjnych. Jeśli chodzi o palwio to bardziej polecacie lać zwykły On czy może jakąś verve?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ paliwa CR jest bardzo wrażliwy na paliwo przede wszystkim wtryski. trzeba co jakis czas robic sprawdzenie dawkowania wtryskiwaczy ze względu na to ,jak padnie wtrysk - bedzie lał to kwestia czasu aby tlok został stopieny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dziadostwa nie ma co lać to pewne, ale czy tankować zwykły ON na renomowanych stacjach czy może ON VERVA lub SHELL VPOWER?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre paliwo ze sprawdzonej stacji, jak Verna będzie rozcieńczona wodą albo z kiepskich zbiorników to też będzie lipa.

Silnik nie jest bardziej wrażliwy na paliwo niż inne CR.

320d i 330d mają jedną wadę, którą łatwo usunąć - tzw. klapki na kolektorze.

Szczegóły możesz wyczytać na którymś z forów BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejesz zwykłą rope na byle jakiej stacji,byle nie opałowy! Co 2 miesiace wlewasz na cały bak koncentrat do czyszczenia ukałdu paliwowego i wtryskiwaczy firmy STP(mała czarna buteleczka w kazdym markecie 20 zł) lub Mixol(litr 10 zł)-cztery setki na cały bak paliwa.W tedy silnik chodzi Ok!!!Zero problemu z zapalaniem,dymieniem,muleniem... Auto ma niesamowitego kopa bo po 2002 roku ma silnik CR 150KM a nie jak miał wczesniej na pompie PV40 od boscha 136KM.

Problem z klapami od kolektrora wlotowego to bolaczka tego silnika!!!Potrafi sie urwać jedna(a jest ich tam duzo wiecej),wpada do środka i koszta to około 6 tyś zł-koleś przez to przechodził.Tył napęd-kicha zwłaszcza na zimę!!!!Spalanie ma bardzo fajne jak na tyle koni!

Bardzo ciasny samochód - dla tego po 2,5 roku latania BMW przesiadłem się do AUDI i choć teraz mam 131KM to o wile lepiej mi się jeździ :good:

PS.

A czym koledzy czyszczą układ paliwowy i pompki w AUDI ??? To mój pirwszy diesel z PD (AWX) i tak sie zastanawiam jak do tego podejść :( a wiem że zaleca sie co jakiś czas dolać cos do baku celem przeczyszczenia układu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do CR mam takie skojarzenia ze brat mial Peugota 2,2 hdi 2002 ;) i on z karnistra czy beczki czy z tira lac nawet vervy nie mogł bo juz zasyfiona ropka takim sposobem byla :) odrazu blad i auto awaryjny lapalo wiec o paliwko naprawde trzeba zadbac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...