Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] awaria turbiny 1.8 T


jacaq

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak slychac gwizdanie turbo z braku oleju bo u mnie gwizdze ale po dodaniu gazu tak po wyzej 2,5 -3 tys

jak u ciebie jacaq gwizdalo na niskich obrotach czy tez tak jak u mnie

Ja myślę, że to bujda z tym gwizdaniem turbo na zimnym silniku niby z braku ojeju i nie gwizdaniem jak się silnik nagrzeje - Moim zdaniem jak jest zimny silnik to czuć spaliny z lewej strony silnika, bo metal zimny ma mikroszczeliny na łączeniach z uszczelkami i wówczas głośniej słychać gwizdanie - natomiast jak się rozgrzeje kolektor wydechowy wraz z rozgrzaniem turbo - układ uszczelnia się, brak smrodu spalin i dźwięki zbliżone go granicy słyszalności (do ultradzwięków) przestają być lepiej słyszalne i to wszystko - Co ma smarowanie do gwizdania turbiny ? Otwórzcie prawe okno z przodu i jedźcie w tunelu lub przy murku - wówczas gwizdanie turbo będzie słyszalne wyraźnie tak samo na rozgrzanym jak i zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, mam nowe turbo i tak samo słysze gwizdanie....MarEsp masz chyba racje. Tyle że zbiegiem okoliczności gdy zaczołem slyszec gwizdanie na zimnym silniku to po 3 tygodniach padło mi turbo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwizdaniem turbo na zimnym silniku niby z braku ojeju i nie gwizdaniem jak się silnik nagrzeje -

Troche pomyliliście, albo ja źle napisałem. Turbo zawsze gwiżdże. Niezależnie od tego czy silnik jest zimny czy ciepły. U mnie nigdy nie ma tak, aby turbo nie gwizdało. Zawsze słychać świst(choc wszystko mam szczelne. Chodziło mi o to, że jeśli turbo na zimnym silniku, gwiżdże wyraznie głośniej niż normalnie, czyli po rozgrzaniu, to MOŻE to świadczyć o niedostatku oleju którego dostaje turbina. Nie jest to jakąś wyrocznią, ale może tak też być i warto to czasem sprawdzić, aby nie być zaskoczonym awarią turbiny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w błoto nie rozumiem ?

bo elastyczna rura się nie zapycha syfem

jest tańsza i działa znacznie lepiej niż ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzić czy do turbiny dostaje się odpowiednia ilość oleju podczas jej pracy ????

Sprawdzić rurke czy jest drożna :) Można też sprawdzić ciśnienie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...