Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Skutki niewiedzy - pomocy !


zar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

mam taki wielki problem zostawiłem wczoraj samochód a4 1.9 Tdi r2001 kuzynowi żeby skasował kontrole oleju. I teraz pojawiła się taka kontrolka jak na zdjęciu, świeci się cały czas.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6c6be829ca26381.html

d6c6be829ca26381.jpg

Jak to usunąć może da się jakoś zresetować ustawienia, bo mówi, że coś zrobił zaadaptował czy coś i się pojawiło później chciał naprawić, ale jeszcze bardziej namieszał.

Grzebał w module 17 Instruments.

Prosiłbym o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wyświetlaczu pisze ENTRETIEN!

a płyn w spryskiwaczu jest a i tak się pali. Było sprawdzane i w całym module 17 nie ma błędów.

To mi kuzyn niedziele uprzyjemnił ;)

to po francusku : oznacza service, należy własnie skasować.

Kontrolki oleju się nie kasuje, tylko sprawdza dlaczego się zapaliła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniono wartosc xx?xx kanalu 19 ustawien funcji 10 modułu 17 ( zestawu wskaznikow) odpowiadajaca za wlaczenie opcji FIS. nie posiadasz pelnego komputera z manetka sterowania nim i m.in. czujnika poziomu plynu spryskiwacza.

zeby powrocic trzeba wejsc w modul 17 >> funktion 10 >> kanal 19 i w tym kanale zmienic wartosc srodkowa tzn xx?xx z wartosci xx0xx na xx1xx gdzie "x" to sa aktualnie zakodowane cyfry i ich nie zmieniasz. chyba, ze kuzyn rowniez je pozmienial.

rozumiem ze kuzyn chcial skasowac to "entretien" chcial kasowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak zle napisałem nie kontrolke tylko wymiane oleju miał skasować.

A tak namieszał że się wyświetliła kontrolka od spryskiwaczy i pisze service.

Czyli jak moge to skasować? [br]Dopisany: 27 Styczeń 2008, 15:18 _________________________________________________tak dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to od spryskiwacza tak jak napisalem.

a kontrolke serwis wchodzisz podobnie modul 17>> funktion 10>> kanal 002 >> zmieniasz wartosc "1" na "0" zapisujesz i pozniej z powrtoem wpisujesz "1" a kazdym razem done, go back

na wszelki wypadek, gdybys nie wiedzial - jak jestes w funktion 10 to jak ustawisz dany kanal klikasz READ, pozniej wpisujesz nowa wartosc klikasz TEST> SAVE > DONE,GO BACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasowanie serwisu jest szczegółowo omówione na forum - zamykam temat (napisz PW, jeśli będziesz miał inne pytania, otworzy się wtedy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...