Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Wymiana klocków i tarcz S-line 17 2.0 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam takie pytanie. Otóż zaświecił mi się na liczniku bład (klocki hamulcowe zuzyte).

Czy jest możliwośc sprawdzenia czy to przód czy tył ?

Ale i tak zamierzam wymienić całość.

Mam takie pytanie silnik mam 2.0 tdi , jednak jest to fabryczny s-line na felgach 17. ( któs mówił, ze mogą być inne tarcze i klocki.)

Czy zwykłe klocki podejdą do takiego modelu ?

Czy jest gdzieś strona ? lub np. po podaniu Vin aby to sprawdzić ?

Chciałem zapytac czy dam rade wymienić samemu ? Czytałem, że potrzebny jest jakiś wyciskacz do tłoczków ?

Czy jest jakiś sposób aby tego np. nie wyciągać lub innym sposobem wyjąć ( ile kosztuje taki wyciskacz ? i gdzie to mozna nabyc ? )

Kolejne pytanko to czy da rade bez jakichś urządzeń sprawdzić tarcze ? Otóz mają u gory rant ( przód i tył) ale jaka jest grubość

i czy mogą jeszcze pojeździć to nie mam pojęcia ? Czy któs jest w stanie napisać jak to zrobić ?

Pozdrawiam,

Opublikowano

Czy jest możliwośc sprawdzenia czy to przód czy tył ?

To przód

Ale i tak zamierzam wymienić całość.

fajnie

Mam takie pytanie silnik mam 2.0 tdi , jednak jest to fabryczny s-line na felgach 17. ( któs mówił, ze mogą być inne tarcze i klocki.)

Czy zwykłe klocki podejdą do takiego modelu ?

Czy jest gdzieś strona ? lub np. po podaniu Vin aby to sprawdzić ?

Daj znać, który z kodów wyposażenia (na wlepce lub w książce serwisowej jest u Ciebie)

1. 1LB/1LE

2. 1LT/1LF

3. 1LA/1LC

4. 1KD

5. 1KP

6. 1KW

Chciałem zapytac czy dam rade wymienić samemu ? Czytałem, że potrzebny jest jakiś wyciskacz do tłoczków ?

Czy jest jakiś sposób aby tego np. nie wyciągać lub innym sposobem wyjąć ( ile kosztuje taki wyciskacz ? i gdzie to mozna nabyc ? )

Tłoczek nie jest wciskany, tylko wkręcany. Tu masz przykładowy zestaw, który może się okazać pomocny

http://allegro.pl/zestaw-do-wciskania-tloczkow-hamulcowych-12-ele-i1682081982.html

czy da rade bez jakichś urządzeń sprawdzić tarcze ? Otóz mają u gory rant ( przód i tył) ale jaka jest grubość

i czy mogą jeszcze pojeździć to nie mam pojęcia ? Czy któs jest w stanie napisać jak to zrobić ?

Tarcze mają określoną grubość minimalną, poniżej tej wartości są zużyte.

Podaj numery wyposażenia to będziemy mieli możliwość podania Ci minimalnej grubości tarczy.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za szybką odpowiedź.

Podaje kody jakie mam w książce serwisowej na naklejce :

1. 1KD

2. 1LB

Te kody są pośród ok. 30 innych i wystepuja nie obok siebie.

Pozdrawiam,

Opublikowano

wrzuc foto przednich i tylnych tarcz

wowczas sie wyjasni

Opublikowano

Jeżeli nic nie było kombinowane w aucie, to masz z przodu hamulce 288x25 i z tyłu 245x10.

Dla pewności możesz wrzucić zdjęcia hamulców tak jak pisał devastation, ale wg numerów auto fabrycznie wyszło na takich.

Oznaczenie tarcz i klocków (podaję numery Ferodo)

Przód:

tarcze DDF1706 (zestaw zawiera 2 tarcze)

klocki FDB1323

tył:

tarcze DDF1709 (zestaw zawiera 2 tarcze)

klocki FDB1788

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Wielkie.

Czy wobec tego możecie polecić jakiej firmy kupić klocki ? Chodzi o to aby były w miarę tanie ale nie piszczały itp.

Mój kolega kupił własnie nowe klocki do toyoty corolli i normalnie masakra jak mu piszczą jak hamuje .

Niewiem niestety jakiej były firmy.

Jak dla mnie to wystarczy aby nie piszczały :) , bo hamować to chyba będą wszystkie :)

Jeszcze raz dzięki za fachową pomoc :)

Pozdrawiam,

Opublikowano

Przód:

klocki FDB1323

tył:

klocki FDB1788

tutaj sie nie zgodze

przód: FDB1717

tył :FDB1083 (w tylnych zaciskach B7 nie ma blaszek slizgowych wiec zastosowanie FDB1788 jest zbedne)

Opublikowano

Możesz zamówić, cały komplet ferodo, które masz w wątku wyżej.

Numery moje i poprawki devastationa ;)

(dla wyjaśnienia: numery Ferodo, które podałem odpowiadają numerom oe gratów.

Czyli z tymi, które podałem też powinno być ok.. daj znać jeżeli nie mam racji devastation)

Opublikowano

w/g katalogu Ferodo nr OE przednich klockow odpowiada na FDB1323

w tabelkach z kolei jak byk jest FDB1717

poje...bane to wszystko jest niezle

ja poszedlem troche dalej i zmierzylem ori klocki

wymiary odpowiadaja nr FDB1717

Opublikowano

Siemka a moglibyście dla Mnie sprawdzić czy dobre klocki ja kupiłem ? :

mam kody we wlepce:

1. 1LT

2. 1KP

2.0TDI 170KM '07 Avant FWD

Zakupiłem całość TRW :

Przód GDB1307 na opakowaniu tarcza rozmiar 285x25

Tył GDB1330 na opakowaniu tarcza rozmiar 245x10,268x10

Pozdro,

dzięki za pomoc

Opublikowano

Siemka a moglibyście dla Mnie sprawdzić czy dobre klocki ja kupiłem ? :

mam kody we wlepce:

1. 1LT

2. 1KP

2.0TDI 170KM '07 Avant FWD

Zakupiłem całość TRW :

Przód GDB1307 na opakowaniu tarcza rozmiar 285x25

Tył GDB1330 na opakowaniu tarcza rozmiar 245x10,268x10

Pozdro,

dzięki za pomoc

Klocki kupiłeś dobre, ale tarcze na przodzie masz 312mm a na tyle 255mm

Opublikowano

Czy

Klocki kupiłeś dobre, ale tarcze na przodzie masz 312mm a na tyle 255mm

Czyli będą pasować?

Czy jak zołożę to będą nie efektywnie działać?

Opublikowano

Wszystko powinno być ok,

kupiłeś odpowiednie klocki do tarcz jakie masz zamontowane w samochodzie.

Opublikowano

Ok. Dziękuje. Wolałem się upewnić.

Opublikowano

GDB1307 to odpowiednik FDB1323

a powinno byc FDB1717, odpowiednik TRW GDB1488

wiem ze juz robie sie nudny, ale coz, robota taka.....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.