Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Pomocy, problem chyba z pompą wspomagania


Kristiano

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jestem właśnie w Hiszpanii. Przydarzyła mi się awaria. Otóż mam Audi A4 B6 1,9TDI 130KM. Jadąc autostradą wszystko było pięknie. Lecz przy bramkach dziwnie zaczęło piszczeć przy skręcaniu kołami. Ale ruszyłem i wszystko było ok. Lecz, podczas postoju i kolejnego odpalenia samochodu i przy ruszaniu kołami na kierownicy były odczuwalne opory i taki jazgot. Działo się tak przy niskich obrotach (na luzie). natomiast jak obroty podnoszę do 1500 wszystko jest tak jak być powinno kierownica chodzi bez żadnych oporów.

Płyn w układzie wspomagania jest. Również jak sie skręci kola na odpalonym silniku (na luzie) przy normalnych obrotach pasek który przechodzi napędza pompę zaczyna jakby "skakać". Ale jest napięty jak powinien. Na szybko zrzuciłem ze znajomymi pasek i sprawdziłem luzy na poszczególnych elementach. Alternator kreci sie pięknie, reszta też, napinacz trzyma idealnie. Natomiast popa kreci sie, ale ma luzy. Czy to jest wadliwa część? przez która są te objawy? Ile to może kosztować wymiana w Hiszpanii tej część? Co nie co znam sie na mechanice i możliwe że mógłbym sam wymienić.

Ale powiedzcie czy to jest to na pewno pompa?

Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu

bardzo przepraszam, troszkę jestem roztrzęśiony ta cala sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ostatnio był wymieniany. A pompa może mieć luzy? takie na boki? i to tylko sie dzieje przy skrecaniu kolami na niskich obotach[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2011, 19:15_________________________________________________podpowie ktoś czy to może być faktycznie pąpka, bo w hiszpani a Jaen (gdzie jestem) po angielsku sie nie dogada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ostatnio był wymieniany. A pompa może mieć luzy? takie na boki? i to tylko sie dzieje przy skrecaniu kolami na niskich obotach[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2011, 19:15_________________________________________________podpowie ktoś czy to może być faktycznie pąpka, bo w hiszpani a Jaen (gdzie jestem) po angielsku sie nie dogada

pompa przy skrecaniu dostaje obiazenie ale nie moze miec nie kontrolowanych ruchow jestes jeszcze w tej hiszpani czy juz sobie poradziles :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jeszcze, otóż wymieniłem tą pompę, ojczulek przesłał mi z polski. Lecz objawy sa dalej takie same. Pojechałem do serwisu BOSCHA i powiedział gościo od razu że to wałek na alternatorze, wymiana 150e, jeszcze sie nad nia zastanawiam. Poniżej przesyłam filmik jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień sprzęgło na alternatorze bo się zaciera i z tond to szarpanie paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj alternator i reką da się sprawdzić czy sprawne czy jest zatarte sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że tak. Trochę lipa że tak szarpie, u mnie mam dopiero początki tego problemu - dobrze widać jak się próbuje ruszyć przy zaciągniętym ręcznym. Zastanawiam się jednak czy nie mógłbyś na tym pociągnąć jeżeli wracasz - bo problem jest tylko przy ruszaniu - przynajmniej u mnie, a koszta na prawy u nas inne - może ktoś mądrzejszy się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kurcze, szczerze powiedziawszy jak zdejmę pasek, to rolka alternatora bardzo ładnie się kręci.. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kurcze, szczerze powiedziawszy jak zdejmę pasek, to rolka alternatora bardzo ładnie się kręci.. ;/

No wszystkie się ładnie kręcą, ale zobacz czy jak zakręcisz w prawo i przytrzymasz to rolka się nie kręci a wirnik alternatora tak. Działa to jak angielka w rowerze i właśnie jak się zatrze to szarpie paskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nawet jak sie zatrze, to nie widać tego po obrotach samej rolki?[br]Dopisany: 19 Lipiec 2011, 09:39_________________________________________________mnie to dziwi ze to sie dzieje dopiero gdy skrece kołami...[br]Dopisany: 19 Lipiec 2011, 10:01_________________________________________________Dzisiaj odebrałem samochód z serwisu Boscha w Hiszpani. Wymienili rolkę (sprzęgiełko) na alternatorze. Z robocizną wzięli 140e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...