Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Usunięcie filtra DPF

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

jako że nie znalazłem nigdzie nic na ten temat pozwoliłem sobie założyć temacik. zastanawiam się nad programem i usunięciem filtra DPF w B7 2.0 TDI 170 PS

Czy ktoś wywalał DPF`a ? czy może są jakieś przeciwwskazania i lepiej go zostawić ??

Opublikowano

nie wnikaj i wywal to dziadostwo jak najszybciej

ale znajdz dobrego tunera aby to ladnie ogarnal

Opublikowano
  • Autor

jedyne rozsądne w szczecinie wydaje mi sie V-tech, za zrobienie mocy i wywalenie DPF z usunięciem w kompie itp itd około 2 tys. nie wiem czy to dobra czy zła cena

Opublikowano

dobra cena, nie bedziesz zalowac

a wrecz odwrotnie, bedziesz bardzo zadowolony

Opublikowano

tak w vtechu :polew: zostaw filtr dpf w spokoju,niby w czym on przeszkadza ?

Opublikowano

prawdopodobnie filtr nie przechodzi juz procedury wypalania

ale i tak jest tam potrzebny jak wrzod na d...

Opublikowano
  • Autor

DPF czy katalizator bardzo ogranicza przepustowość układu wydechowego, usunięcie jego nie da jakieś mocy ale w połączeniu z nową mapą wyjdzie to lepiej :)

np BMW 530 z dpf ma 287-295 koni a bez idzie 300 czasem 305

Opublikowano

jasne a co z emisja spalin

Opublikowano

jasne a co z emisja spalin

DPF to ściema

po usunięciu i programie na analizatorze spalin parametry są o niebo lepsze jak przed :> :> :>

Opublikowano

jasne a co z emisja spalin

DPF to ściema

po usunięciu i programie na analizatorze spalin parametry są o niebo lepsze jak przed :> :> :>

:cool1: ciekawe... :mysli:

Po co ma wywalać DPF skoro nie ma z nim problemów narazie? :cool1:

Kolega jest widzę krucjatorem akcji wywalania DPF.

A użytkuje bądź użytkował samochód z nim?Bo z tego widzę to w opisie...

Opublikowano

mam w rodzinie dwa auta, które sa juz po zabiegu

bez problemów jezdza juz ok roku

wczesniej non-stop były cyrki

Opublikowano

No ale jak ktoś nie ma cyrków to po co wywalać ???? :blink:

Opublikowano

oczywiscie, ale wszystko do czasu

po jakims czasie DPF juz sie nie regenerujee tak szybko jak jest nowy i zaczynaja sie problemy z mocą

Opublikowano

nie ma problemów z DPF-em,nie ma problemów z mocą...

To jasne i oczywiste.

Nie wiem na cholerę go wywalać kierując się taka logiką...

Opublikowano

wywala sie go wówczas gdy zaczyna sprawiac kłopoty

jak jest ok to jest ok, a jak nie jest, to kastracja...,. :> :> :>

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

wywala sie go wówczas gdy zaczyna sprawiac kłopoty

jak jest ok to jest ok, a jak nie jest, to kastracja...,. :> :> :>

się

Po przejechaniu miedzy 120000- 150000tys km zaczynają się problemy z mocą .

Nie ma możliwości ,żeby auto po takim przebiegu miało tyla samo PS co z nowym filtrem.

Robiłem moda u siebie i kolo nie mógł podnieść odpowiednio mocy właśnie przez dpf-a .

Auto niby śmigało OK i z DPF-em nie było żadnych problemów.

Ale po wrzuceniu DPF-a od razu przybyło mi kucy i musiałem podjechać do tunera na korektę .

Wiec nie piszcie głupot ,że jak DPF sie wypala to jest OK bo tak naprawdę coraz mniej efektywnie się czyści i tracimy na mocy

Pozdrawiam

Opublikowano

Krótko :facepalm: I przy nowym aucie po wyrzuceniu DPF kilka koni by ci przybyło...

Chyba nie o to do końca chodzi...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

wywala sie go wówczas gdy zaczyna sprawiac kłopoty

jak jest ok to jest ok, a jak nie jest, to kastracja...,. :> :> :>

się

Po przejechaniu miedzy 120000- 150000tys km zaczynają się problemy z mocą .

Nie ma możliwości ,żeby auto po takim przebiegu miało tyla samo PS co z nowym filtrem.

Robiłem moda u siebie i kolo nie mógł podnieść odpowiednio mocy właśnie przez dpf-a .

Auto niby śmigało OK i z DPF-em nie było żadnych problemów.

Ale po wrzuceniu DPF-a od razu przybyło mi kucy i musiałem podjechać do tunera na korektę .

Wiec nie piszcie głupot ,że jak DPF sie wypala to jest OK bo tak naprawdę coraz mniej efektywnie się czyści i tracimy na mocy

Pozdrawiam

widziałem na hamowni 2 auta 3.0TDI .. obydwa hamowane jedno po drugim

4 letni BKN bez DPFa

3 letni ASB z DPFem

obydwa miały moc z górką w stosunku do serii pomimo, że przebieg odpowiednio 205kkm i jakieś 245kkm .. więc chyba nie ma reguły, że jak duży przebieg to musi tracić moc

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.