Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Diagnoza uruchomionego silnika 1,9 TDI na postoju - VAG COM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

mam pytanko co można zdiagnozować Vagiem (opto-VIKEN) na postoju z uruchomionym silnikiem.

Najbardziej ciekawi mnie blok 003

Parametry jakie uzyskałem podczas pomiaru na postoju to,

EGR 819 /min

MAF (specyficed) 850 mg/R (VAG-com wersja 208.1-PL ma określone parametry dop. 230-370 mg/H)

MAF (actual) 410 mg/H (ten sam VAG , parametry dop. 230-370 mg/H)

Dlaczego są inne jednostki?

i ostatnie okienko

EGR 4,8 % (VAG paretr dop. 40-75%)

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Jak nie chcesz, lub nie masz nic do powiedzenia (rozumiem nie wszyscy się na tym znają) to nie pisz a z tojego linka niestety nic nie znala złem (a propos czytałm go nie raz). :rant:

Opublikowano

Dlaczego są inne jednostki?

Chyba nei jednostyki tylko wartosci.

EGR 819 /min

MAF (specyficed) 850 mg/R (VAG-com wersja 208.1-PL ma określone parametry dop. 230-370 mg/H)

MAF (actual) 410 mg/H (ten sam VAG , parametry dop. 230-370 mg/H)

To, ze wymaga 850 to taka wartosc jest ustalona podczas deptania, a ponizej niej obcinane sa wartosci. Inne sa na jalowym.

230-370 sa to wartosci, ktore powinny byc wymagane na postoju, a ze pokazuje Ci 410 to znaczy, ze EGR jest zamkniety lub zaslepiony.

Nie chcialo mi sie szukac co i jak wiec jesli cos pomylilem to poprawcie.

A wartosc z ostatniego pola pokazuje, otwarcie zamkniecie EGR

Opublikowano
  • Autor

To, ze wymaga 850 to taka wartosc jest ustalona podczas deptania, a ponizej niej obcinane sa wartosci. Inne sa na jalowym.

230-370 sa to wartosci, ktore powinny byc wymagane na postoju, a ze pokazuje Ci 410 to znaczy, ze EGR

Kolego

mg/H i mg/R to są jednostki :bicz2: (ktos wie dlaczego się i czy wogóle się róznią)

Szczerze.... nie bardzo rozumiem twojej odp.

Przecież pisałem na wstępie i w tytule że diagnoza robiona była na postoju.

Podczas deptania na postoju 850 nic się nie zamieniała.

Proszę drogi forumiowiczu wróć w tym miejscu do posta nr 1. :hi:

Opublikowano

Szukasz dziury w calym kolego. Bo nie wiem jaki to ma sens?

Piszac deptanie mowilem o logu dynamicznym.

Kolego musisz jeszcze poczytac.

co do jednostek to tak jest i tak ma byc.

[br]Dopisany: 30 Styczeń 2008, 21:34 _________________________________________________Przegladalem inne logi na forum i wszyscy maja mg/R, wiec albo zle spisales, albo program jakis ciulowy.

Wklej loga zobaczymy co i jak

Opublikowano

Witam

mam pytanko co można zdiagnozować Vagiem (opto-VIKEN) na postoju z uruchomionym silnikiem.

Najbardziej ciekawi mnie blok 003

Parametry jakie uzyskałem podczas pomiaru na postoju to,

EGR 819 /min

MAF (specyficed) 850 mg/R (VAG-com wersja 208.1-PL ma określone parametry dop. 230-370 mg/H)

MAF (actual) 410 mg/H (ten sam VAG , parametry dop. 230-370 mg/H)

Dlaczego są inne jednostki?

i ostatnie okienko

EGR 4,8 % (VAG paretr dop. 40-75%)

Pozdrawiam

Silnik:

- poprawność działania EGR`a

- poprawność dziąłania lmm (450mg/h oznacza, że przed kolejnym pomiarem należy użyć prawej stopy , było o tym miliony razy na forum - silnik zaczyna dbać o temperaturę spalin, stąd taka wartość, tttm).

- poprawność działania sztangi turbiny

- korekcje wtryskiwaczy

- adaptacje wolnych obrotów , zaworu EGR

Zegary:

- inspekcje ilejowa IN1 i IN2

Reszta:

- kody błedów wszystkich sterowników

Inne:

- podjechać na parking i sprawdzić jak spisuje się nowo poznana panna (niekoniecznie VAG`iem) :decayed:

Opublikowano

mg/H i mg/R to są jednostki :bicz2: (ktos wie dlaczego się i czy wogóle się róznią)

skad Ty masz mg/H .... ?

mg/R - miligramy na skok ....

Opublikowano

mg/R = z angielskiego (mg per revolution)

mg/H = z niemieckiego (mg per Hub)

to w kwestii jednostek :P

Opublikowano

mg/R = z angielskiego (mg per revolution)

mg/H = z niemieckiego (mg per Hub)

to w kwestii jednostek :P

a to nie wiedzialem ze to z niemca jest .....

[czlowiek sie uczy cale zycie] :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.