Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Silnik benzynowy nie odpala na ciepłym


muchabzz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

co by nie szargac swietosci umieszczam watek tutaj bo chodzi o inny samochod niz audi:)

otoz mam taki problem :

samochod ze zmienna faza rozrzadu nie chce odpalac na cieplym silniku. jest to samochod kolegi i ja tego samochodu specjalnie nie znam ale zakladam ze zasady diagnozowania tego problemu sa jednakowe dla wszystkich samochodow. w pierwszym momencie pomyslalem o tym ze nie domykaja mu sie zawory. czyli ma uszkodzony mechanizm zmiennej fazy co by sie zreszta zgadzalo bo objawy na to wskazuja. jednak chcialbym sprawdzic tez inne mozliwosci zanim zabiore sie za dosc droga naprawe tego urzadzenia.

ktos mi zasugerowa ze moze to byc czujnik polozenia walu ale nie do konca potrafie polaczyc dzialanie (lub jego niedzialanie) w koorelacji z temperatura. nie jestem smigany z elektryki ale cos tam pamietam ze czujnik polozenia walu albo pracuje albo nie pracuje. nie ma stanow posrednich kiedy pracuje jak jest taka temperatura a niepracuje jak jest inna.. czy dobrze to rozumie?

co moze jeszcze powodowac problemy z zapolonem na goracym silnku?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw co to bo mi też przytrafiło się coś takiego.Rano jak był zimny odpalił normalnie.Natomiast po rozgrzaniu silnika do 90 i płynu w chłodnicy do 90(włanczał się wentylator)parę razy gasiłem na ~15 min i 2 razy zdarzyło się że nieodpalił odrazu.Tak jakby niepalił na wszystkie świece przez ok 5 sekund trzymał 200 obrotów i nic nie rosło nawet po dodaniu gazu.Gasiłem i zapalałem od nowa.Za drugim razem odpalał normalnie.Może być to związane z automatycznym przechodzeniem na zasilanie gazem przy 35 stopniach?Może przy tych temperaturach za szybko się przełancza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobnie na zimnym palił na dotyk a na ciepłym kręcił około 6 sek i dopiero odpalił (niekiedy nie odpalił) wymieniłem czujnik temp.,czujnik położenia wałka rozrządu, świece, kable i nic dalej to samo. Dopiero jak wymieniłem czujnik położenia wału korbowego ustąpiło to i chodzi jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...