Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Problem z Wycieraczkami i Klaksonem!


Skrzynia23

Rekomendowane odpowiedzi

panowie tak jak w temacie napisalem mam problem z wycieraczkami i klaksonem a mianowicie. wczoraj wspolnie z kolega dominikt1 bez ktorego nic by sie nie udało, mega robote chłopak odwalił, wielkie podziekowania!!!

Montowalismy pakiet oswietlenia oraz podłączaliśmy elektryke lędźwi i zmieniał kiere, wszystko ładnie śmiga ale pojawił sie pewien problem, po ujechaniu kilku km spostrzegłem ze nie działaja wycieraczki oraz klakson. Sprawdziliśmy bezpieczniki (wszystkie całe)

Ma ktos jakies pomysły co mogło pojsc nie tak?? Dodam ze przed pracami wszystko działało jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiliście się kierownicą, a tam są "włączniki" tych urządzeń. Sprawdzić by się przydało, czy czegoś nie rozłączyliście po drodze.

Po kierownicy na drodze jeszcze stoi moduł centralnej elektryki, który odpowiada za włączanie i klaksonu i wycieraczek.

Gniazdo C (32-pin):

Pin 1 – Aktywacja przekaźnika klaksonu (WY) [zielono/żółty]

Można by spróbować podać sygnał na odpowiedni pin dla przekaźnika klaksonu i zobaczysz czy sam klakson działa.

Zauważ, że problem jest z dwoma urządzeniami co bardziej sugeruje, że albo coś się wypięło, albo sterownik padł.

Ja akurat przeżywam problem z włączonymi światłami postojowymi i dzięki forum trafiłem tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157734.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..w 100% walnięta taśma kiery :gwizdanie: lub nie podpieliście jej prawidłowo tzn. nie wsadziliście mocno w moduł

lub sam moduł :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MCE pojawia się błąd:

01753 - Windshield Wiper Motor (V) Stage 1

31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

w blokach pomiarowych mce i moduły kierownicy horn zapala się na on oraz manetka wycieraczek zmienia stage 1 na stage 2 lub off

zajrzałem jeszcze na szybko do przekaźników ale wydaje mi się że wszystko jest ok[br]Dopisany: 06 Lipiec 2011, 16:44_________________________________________________Dodam że wycieraczka z tyłu również nie działa mimo że mce i moduł kierownicy odbiera sygnał z jej zmiany położenia.[br]Dopisany: 06 Lipiec 2011, 21:30_________________________________________________Razem z wycieraczkami nie działają spryskiwacze oczywiście szyby przedniej jak i tylnej.

Dzisiaj podmieniliśmy przekaźniki 3 i 6 dalej nic nie ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak dominikt1 wspomniał po podmianie przekaznikow nic nie ruszylo. Teraz zostaje chyba tylko wrozenie z fusow co moglo sie stac!

..pozostaje jeszcze podmianka MCE :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MCE pojawia się błąd:

01753 - Windshield Wiper Motor (V) Stage 1

31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

w blokach pomiarowych mce i moduły kierownicy horn zapala się na on oraz manetka wycieraczek zmienia stage 1 na stage 2 lub off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że kolega Skrzynia23 sprawdzał na bezpiecznikach napięcie i wszystko dochodzi więc problem zapewne jest z masą - gdzie ją znaleźć ? Przypomnę że nie chodzą wycieraczki, pompki spryskiwaczy i klakson.[br]Dopisany: 17 Lipiec 2011, 23:32_________________________________________________Sprawdzałem napięcie na pinach:

Gniazdo A (10-pin):

Pin 1 – x

Pin 2 – zasilanie pompki spryskiwaczy reflektorów (WY)

Pin 3 – sterowanie prędkością wycieraczek szyby czołowej (2-gi bieg)

Pin 4 – sterowanie prędkością wycieraczek szyby czołowej (1-szy bieg)

Pin 5 – Zasilanie silników wycieraczek (WE)

Pin 6 – x

Pin 7 – Masa (brązowy)

Pin 8 – Zasilanie pompki spryskiwaczy reflektorów (WE)

Pin 9 – Reflektor prawy (WE)

Pin 10 – Reflektor lewy (WE)

I po wstępnej analizie uznałem że go nie ma, więc to jest chyba przyczyna braku wycieraczek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy trop w temacie: a mianowicie wczoraj podczas jazdy w nocy zachciało mi sie włączyć halogeny i przeciwmgielne z tyłu i co sie okazało nagle przestały działać. wydaje mi sie ze przestały działac w tym samym momencie co wycieraczki i klakson.

Dodam ze halogeny z funkcji CLH działają prawidłowo

Ma ktos jakies pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem podobną sytuację, najpierw padły wycieraczki, później lewe światło mijania. Jak się okazało - padł MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...