Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFM] Łożyska Skrzyni Biegów.


Sorbee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem. Otóż, podczas przeglądu mechanik stwierdził, że łożyska przednich kół są do wymiany bo słychać huczenie podczas jazdy. Zakomunikowałem "Panu Mechaniku" że łożyska wymieniłem nie dalej niż 3 miechy temu, na co on że mogły być kiepskie i trza wymieniać. Jednak po kilku godzinach zadzwonił i poinformował mnie, że jednak się pomylił i że to łożyska w skrzyni huczą i "trzeba wymienić skrzynię" (używkę i wymianę wycenił n 3 tys zł). Pytam się Was, czy to konieczne? Czy nie da się wymienić samych łożysk? czy cena za wymianę skrzyni jest wiarygodna? sprawdzałem na allegro - koszt używanej to 1200-1500 zeta. jeśli te łożyska huczą to czy mogą się rozsypać i spowodować jakąś grubszą usterkę? dodam, że skrzynia działa bez zarzutu - biegi wchodzą płynnie, nic nie haczy, nic nie rzęzi, nic nie stuka.

pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

ps. owszem, szukałem podobnych wątków ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zmiany mechanika.

Trzeba najpierw dobrze zdiagnozować i wyeliminować inne elementy, który mogą źle pracować zanim zabierzesz się za skrzynię. Sprawdzałeś stan oleju w niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia się w manualu, na forum jest nawet temat o tym. Po zmianie oleju, skrzynia o wiele lepiej pracuje, a w automacie to normalna wymiana eksploatacyjna tylko nie wiem po jakim przebiegu się to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 3kPLN za wymiane skrzyni na uzywke to jakis kosmos. Ja 2600 plecilem za remont+wymiana sprzegla. W skrzyni wymieniono łożysko główne + 3 synchronizatory. Reszta elementów była ok.

Uzywka nie wiadomo w jakim bedzie stanie więc to ryzyko.

Aha, mechanik który robił mi skrzynnie liczył wtedy 500pln za wyjecie a potem włożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...