Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Sygnały z dżwiękowe Stag 300+


mireko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Auto b5,1.8 ADR.Wtrysk Magic,sterownik Stag 300+.Problem polega na tym,że zaczął pikać wskaźnik gazu i nie przechodzi na LPG.Są to cztery szybkie piknięcia.Czasem wskoczy na gaz i słychać elektrozawór.Filtry sprawdzone,instalacja 1.5 roku.Wygląda mi to na elektrozawór przy butli,bo jak pstryknie to gaz hula.Czy to zacinający się elektrozawór,czy padnięty jakiś czujnik sterujący nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wcześniejszym wozie (e36 320) miałem identyczny problem, powodem wszystkiego była wtyczka przy jednym z wtryskiwaczy, podłączyłem ją na stałe (lutem) i wróciło do normy.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba to obejrzeć,bo jakiś czas było ok,a teraz problem wrócił. [br]Dopisany: 02 Sierpień 2011, 07:26_________________________________________________Dziś byłem u gazownika,który montował instalkę.Podłączył kompa,grzebał się,grzebał i nic.Po przejechaniu ok.40km znowu wyłączył się gaz i znowu pikał.Filtry zmienione.

Ręce opadają.Wygląda to definitywnie na usterkę,która pojawia się na ciepłym silniku i na wybojach.

Padnięty wtrysk?Czujnik ciśnienia?Elektrozawór przy butli nie trzyma na wybojach?(gdy pracuje jest dość ciepły-norma?)

Ludzie pomocy,bo kogoś rozniosę dziś ze złości :wallbash:

Piszcie cokolwiek może mieć wspólnego z usterką-przemyślę wszystko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sygnalizuje błąd to powinno się to zapisać w sterowniku. Gazownik nic nie mówił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie nic nie powiedział,tyle że mam zostawić auto na cały dzień i wtedy pojeżdżą i zobaczą.Najgorsze jest to,że jak zajechałem na warsztat to wtedy gaz hulał.

Małe pytanko-jakie napięcie na Pb jest na elektrozaworze butli-0V? A po przełączeniu na LPG-12V?Może tam sprawdzić miernikiem?

Aha-kątem oka widziałem na lapku,że wyświetlało brak zasilania,czy słabe napięcie-coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie-czy ktoś może sprawdzić,czy po wypięciu na chwilę jednej złączki(do każdego wtrysku oddzielna) do wtrysku LPG (na pracującym LPG) będzie pikał podobnie jak u mnie?

Podejrzewam,że to będzie padnięty wtrysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam Diego w tej chwili więc nie dam rady :)

Ściągnij instrukcję od Staga i zobacz co oznaczają te sygnały dźwiękowe, powinni coś pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...