Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Jaki olej do tiptronika


tomcrack27

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich...wiem ze temat byl dosc czesto poruszany ale chcialbym zeby mi ktos wreszcie powiedzial jaki naprawde olej sie leje do mojej skrzyni...kolega mi polecil olej typu ESSO LT71141 oznaczenia skrzyni mam EBU jesli to jest wazne..przegladalem forum i tam koledzy polecaja inne oleje i przez to znalazlem sie w kropce???bede bardzo wdzieczny za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że nikt nie polecił niewłaściwego oleju, możesz zalać to esso albo inny: febi, swag, ravenol czy co tam akurat kupisz, ceny są na zbliżonym poziomie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esso i dextron tylko i wylacznie dedykowany do skrzyni, audi uzywa tylko tych!!!

Co to wniosło do tematu? Dexron III akurat w tiptroniku sprawuje się kiepsko, Dexron II jest nieodpowiedni, a własciwy olej musi spełniać normę VW G 052162Ax i produkuje go nie tylko esso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Najważniejsze to dobierać po normie. Z tym że ten numer trzeba uzupełnić chyba. Do mojej skrzyni - też tip, oznaczenie GBG - podano mi numer G 052 162A2.

Dużo czytałem o tym ostatnio, bo też będę wymieniał olej niedługo. Ja wybrałem to ESSO, o którym pisałeś, z tym że pod nazwą Mobil już funkcjonuje na rynku. Jest to najczęściej polecany olej. Tylko kup bańkę 20l, nie cuduj z rozlewaniem tego na mniejsze.

Dexron zdecydowanie nie do tipa :thumbdown:

Przy wymianie oleju pamiętaj o wymianie elementów eksploatacyjnych. I zrób wymianę dynamiczną. Warto się trochę wysilić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...