Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] A4 B7 170KM 2,0 TDI


Sublime

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Powiedzcie mi coś o tym silniku (170KM 2,0 TDI) ? Dobrze się sprawuje? Jeździ ktoś "czymś takim"? :decayed:

Mam do kupienia A4 z takim silnikiem i pytanie czy strasznie chleje paliwo, czy jest możliwie oszczędny?

Jeszcze jedno-miał wymieniony pompo wtrysk w serwisie (sprawdziłem VIN)-czy muszę mieć jakieś obawy ze zaraz znów się wysypie? :confused4:

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat tych silników faktycznie tematów jest od groma a co do twoich pytań to trzeba poszukać spotów blisko ciebie i zagadac napewno ktoś z tobą podjedzie z programikiem i sprawdzi autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się sprawuje? Jeździ ktoś "czymś takim"? :decayed

Ja mam taki silnik i jestem w miarę zadowolony.

...czy strasznie chleje paliwo, czy jest możliwie oszczędny?

Spalanie po mieście 8-8,5litra na trasie 6-6,5 litra, autostrada bliżej 6litrów.

No niestety to nie AVB (100km) na którym dało się zejść grubo poniżej 6litrów.

Osiągi dobre, ale charakterystyka turbiny BRD jest taka że "wysoko wstaje", ale daję radę.

Jeszcze jedno-miał wymieniony pompo wtrysk w serwisie (sprawdziłem VIN)-czy muszę mieć jakieś obawy ze zaraz znów się wysypie? :confused4

Pompo wtryski to częsta przypadłość w tym modelu. U mnie wymieniono już dwa 1.-120tyś 2.-160tyś ale teraz mam 250tyś i nic z tym od tamtego czasu nie robiłem więc dużo zależy od tego kto siedzi za kierownicą.

Trudno powiedzieć czy się wysypie czy nie ja bym dawał 60% że któryś może się wysypać. Wszystko zależy od poprzedniego właściciela, czy auto leasingowe czy prywatne, czy dawał w pedał do podłogi czy nie, jaki przebieg?

Trzeba dorzucić jeszcze DPF-a który może się zapchać po jakimś czasie i trzeba będzie go wyciąć ew. wymiana :wink4:

Ale generalnie auto fajne! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę,co prawda jest to służbowy Passat i symbol silnika BMR,takim i fajnie się jeżdzi.Ma przejechane dotychczas 121 tys km i oprócz czujnika obrotów wału nic oprócz oleju,filtrów nie było zmieniane.Ale chyba wszystko przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...