Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Woda na podłodze - kierowcy i pasażera


bart1907

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam straszny problem z wysuszeniem wody na podłodze kierowcy jak również na podłodze za kierowcą. Mój problem polega na tym że woda sie zbiera tam cały czas. Mały deszcz, mycie silnika, spływająca woda po przedniej szybie i woda znowu sie pojawia na dywanikach z przodu i przesiąka tak sądze na tył. Opowiem co sam zauważyłem gdzie ta woda stoi. Otwierając maskę i zdemontowanie osłony akumulatora zdjęcie poniżej

http://imageshack.us/photo/my-images/828/p1010005pn.jpg/

patrząc dalej w głąb zobaczyłem zalegającą wode która stała i nie spływa zdjęcie poniżej

http://imageshack.us/photo/my-images/837/p1010006g.jpg/

jeszcze dokładam jedno zdjęcie gdzie dokładnie ta woda stoi

http://imageshack.us/photo/my-images/199/p1010007ze.jpg/

Wyciągnąłem tę wodę gąbką na moje oko było jakies 5 litrow wody która pewnie nie może znaleźć ujścia i nie ścieka. Pewnie jest jakiś odpływ zapchany lub sam nie wiem co dokładnienie mam pojęcia.

Bardzo Prosze o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele miałem to samo po stronie pasażera. Pod obudową filtra pyłkowego nie było uszczelki i woda z podszybia sciekała do środka. wyjmij obudowe filtra pyłkowego i obudowe komputera, uszczelnić mozna sylikonem chociaż wydaje mi sie że tam powinna być jakas fabryczna uszczelka. Mi chyba nie włożyli po wymianie przedniej szyby w zimie :thumbdown:

Co do stojącej wody to pod akumlatorem, to tam sa kanały odpływowe i widocznie masz zapchane.

Proponuje wymontoać siedzenie i podnieść dywan na tej stronie gdzie jest woda, napewno masz duzo wody pod dywanem. Przydało by sie ją wyciągnąć i wysuszyc dywan. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tą wypowiedz teraz nasuwa mi sie kolejne pytanie czy jak zdemontuje Akumulator to rozkoduje mi sie coś np: komputer , radio(oryginalne nie mam kodu) itp. Czy jest jakis dobry sposob zdemontowania tego akumulatora widze ze dochodza do neigo plus i minus i jeszcze z boku jakis kabelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob sobie podtrzymanie zasilania, czyli...kupujesz wtyczkę do zapalniczki, do zapalniczki podpinasz dodatkowy akumulator, może być mały. jak odłaczysz akmulator przy silniku to pamięc w radiu będzie zasilana z dodatkowego akumulatora prz złacze zapalniczki...nic sie nie rozkoduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany ta przelotka gumowa od odprowadzania wody znajduje się nie pod akumulatorem tylko po lewej stronie zbiorniczka niżej zamieszczam zdjecie gdzie dokładnie zapchał sie odpływ wody - była cała zaklejona brudem liście pyłki i nie wiadomo co jeszcze -

http://imageshack.us/photo/my-images/13/p1010006go.jpg/

dziekuje za pomoc pozdrawiam

chyba ze jeszcze jeden jest pod akumulatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są dwie jedna pod akumulatorem a druga troszkę dalej. Miałem to samo. Zdejmij tylko górną pokrywę komputera i wlej wodę od prawej strony i patrz po kablach czy nie leci woda. Dziś to silikonowałem. Przeczyść też dokładnie wszystko, piasek, liście aby woda miała swobodny spływ. Teraz mam wyjętą całą tapicerkę i się suszy na sznurku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema.Mam ten sam problem,ostatni zaczeły mi same migac kierunkowskazy,szyby przestały mi działac itd,okazalo sie ze zalało pod dywanikiem i przy okazji kable mi załało,kolega mi to zrobił i wszystko było ok,ale tylko przez 3 dni,dzis juz nie mogłem odpalic samochodu taka awarie miałem,i to chyba znowu przez tą przekleta wode!!1Czy wystarczy wyszczyscic tam gdzie opisałes i bedzie ok,czy problem Ci sie ponaglał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą wyczyściłem otwory odprowadzające wodę z podszybia, było tam jezioro akumulator stał wodzie. Wyciągnąłem akumulator i co bardzo ważne rozkrycie też podstawę na której stoi akumulator tam najwięcej syfu się zbiera. Są dwa otwory pod akumulatorem i pod wspomaganiem, obydwa zatkane mułem/błotem. Auto to moje stare najlepsze B6:a4fan: nie jak w opisie B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ten sam zapchane odpływy w grodzi: pyłki, kwiatki, piasek, itp Woda poszła konkretnie auto zwariowało, wył alarm odpalic było ciężko, gasł, okazało się ze naleciało tyle wody ze zalało moduł komfortu, wymienione przekaźniki, auto hula. najgorsze jest to ze człowiek w robocie za granica i samemu nic nie dało podratować. Auto trafiło do znajomego elektryka który wysuszył i wymienił co trzeba. 7a1a8d62f865de67med.jpg

4ff59fb62908056emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...