Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Układ wspomagania, parę pytań


michal21

Rekomendowane odpowiedzi

Przekładnia kierwonicza aktualnie sie regeneruje, jutro będę miał do odbioru i przed montażem mam małe wątpliwości.

2 lata temu, zaraz po zakupie auta robiłem przekładnie bo ciekła. I teraz znów to samo, bo wyjęciu jej z auta widać uszkodzoną gumę od strony pasażera, ta głebiej, bliżej silnika.

W zakładzie gdzie regenruja powiedzieli mi, że mają dobre gumy. Całe gumowe, bo są jeszcze ponoć jakby plastikowe. Gdzies wyczytałem w historii forum, że te plastikowe są trwalsze, a oni mówią, że gumowe... Ta która mi pękła była plastikowa, jeszcze oryginalna, mechanik mi nie wymienił tej gumy przy montażu..

Jaka gumę wybrać? bo 80tys km po regeneracji i po przekładni, a to nie jest tania rzecz..

2pytanie: jaki OLEJ?

wczesniej miałem na 95% żółty, korek wlewu jest zielony, w zakłądzie mówią, żeby zielony lać i na taki jestem narazie zdecydowany? Lać go?

3pytanie. Mam wrażenie, że zostało troche oleju w pompie, jak go zlać całkowicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do osłon plastikowe szybciej pękają tak samo jak w przegubach bierz toł gumowa niech ci wymienia po regeneracji masz przynajmniej 12 miesięcy gwarancji jak pęknie muszą wymienić.Olej zielony albo albo febi albo jedz do ASO i kup oryginalny.Z pompy nie wylejesz do końca płynu, musisz kopic więcej płynu i przepłukać cały okład ,było by tyle :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. A ile w sumie w całym układzie się mieści tego płynu? Bo już sie naczytałem różnych opinii i sie zaczyna od max 1litr do 4-5litrów. Chciałbym wymienić cały płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. A ile w sumie w całym układzie się mieści tego płynu? Bo już sie naczytałem różnych opinii i sie zaczyna od max 1litr do 4-5litrów. Chciałbym wymienić cały płyn.

Trzeba ok. półtora litra żeby przepłukać dokładnie układ :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki. Takiej odpowiedzi potrzebowałem.

Aha i przygotuj się na kupno 2 litrów bo w pół litrowych nie ma :chytry:

Niektórzy mówią, że nawet litr wystarczy ale ja kupowałem 2 litry i zużyłem 1,5 l. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...