Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Dziwny odgłos przy hamowaniu


wester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z hamulcami w swojej a4, a mianowicie:

Po wizycie w warsztacie (wymieniane były spręzyny) hamując przy bardzo małej prędkości słychać taki dziwny odgłos jakby buczenie i czuc delkikatne bicie w pedał hamulca (jak przy hamowaniu z ABS tylko o wiele słabsze). Jest to dla mnie niepokojące z tego wzgłedu ze wystepuje tylko przy niskich predkosciach, bo hamujac przy wiekszej jest ok oraz dlatego ze wczesniej takie zjawisko nie mialo miejsca. Co to moze być? co ,moze byc powodem tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum dużo tego - miałem to samo po wymianie przegubu - to bicie to włączający sie ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekonecznie audi niema oddzielnego mocowania tarcz hamulcowych iczesto sie zdarza ze podczas pracy naleci trocze piasku pod tarcze i występuje lekkie bicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekonecznie audi niema oddzielnego mocowania tarcz hamulcowych iczesto sie zdarza ze podczas pracy naleci trocze piasku pod tarcze i występuje lekkie bicie

szukałem ale nie moge znalezc podobnego problemu.

Własnie zapomnialem dodac ze przegub tez był wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu ja tak miałem jak mi wymienili dolny wachacz. Przy wymianie musieli odkręcić koła i potem jak wszystko poskładali to przestawili tarcze hamulcową i dlatego podobnie mi się działo, mam nawet nagranie na komórce hehe.

Okazało się że pomiędzy tarczą a piastą (nie wiem jak to dokładnie opisać) ale tam gdzie się mocuje tarcze, nazbierała się rdza (dość spora ilość) i jak zakładali koła, nie patrząc na ułożenie tarczy to ona była krzywo ułożona i dlatego taki objaw. Wystarczyło wszystko ładnie oczyścić z rdzy i teraz bez problemu wszystko działa MALINA hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam wystarczy zdjąć koło i tam gdzie masz klocki to z tyłu (prawdopodobnie) masz 2 śruby, je odkręcasz i powinna ci zejść cała tarcza z klockami, potem ładnie czyścisz i spowrotem przkręcasz, w sumie nie wiele roboty przy tym, więcej do czyszczenia miałem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...