Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ocieranie klapy o tylny zderzak


Gość nigga

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam pewien problem z tylna klapa w Avancie. Kiedys lakiernik tak mi zamontowal tylny zderzak ze obciera mi on o klape. O reklamowaniu nie ma juz mowy bo jakos przegapilem to. Czy moze mi ktos powiedziec jak to wyregulowac lub gdzie moze byc przyczyna? Czuc ze zderzak lekko chodzi w pionie. Bede wdzieczny za kazda pomoc. Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie dokręcony... W bagażniku pod podłogą masz 4 śruby, dwie są schowane pod boczkami, zdejmować ich nie trzeba - płaski klucz się przyda, albo od środka boczka nasadka z przedłużką.

Jeśli chcesz go zdjąć to przy nadkolach masz po jednym torxie (rozmiar chyba 20) na stronę, boki są na ślizgach - lekko w dół i do siebie i powinien zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klapa zamyka się bez problemu? Masz regulację na odbojach na klapie. Odwijasz tą czarną gumę (nie ściągnij całkiem) i tam jest nakrętka kontrująca (klucz 13) luzujesz ją, wykręcasz trochę ten odbój i z powrotem blokujesz nakrętką. I gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zklapa nie wypalilo bo jak juz poluzowalem tak zeby nie ocieralo to znowu z boku zrobila sie za duza szpara :) Co do srob to sa dokrecone te wewnetrzne. Cheba ze mocowania wewnetrzne zderzaka sa zrabane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zderzak porusza Ci się w pionie, mimo dokręconych tych 4 śrub w bagażniku, to prawdopodobnie mocowania główne zderzaka są do niego słabo dokręcone.

Niestety musisz zdemontować zderzak i to sprawdzić. Przy okazji opuść go trochę, na tych mocowaniach, to i klapa przestanie ocierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te od których śruby w bagażniku sprawdzałeś

jak zdemontujesz zderzak to zobaczysz o co chodzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...