Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Centralny zamek strzela fochy


Bombek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

Od niespełna dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem A4 :decayed: Przywieziona z Niemiec, więc nic nie zapowiadało problemów. Jednak takie nastąpiły...

Od jakiegoś czasu (4 dni po zjeździe do Polski) centralny zaczyna wariować - raz otwiera tylko drzwi kierowcy, raz wszystkie, raz otwiera tylko kierowcy a resztę dopiero jak za klamkę pociągnę - żadnej prawidłowości dot. temperatury, wilgoci itp się nie dopatrzyłem. Pełny spontan. Po prostu, kiedy mu się zachce wtedy działa. Jest to o tyle trudne że chcę jechać np zatankować, a nie zadziała centralny - nie otworzę klapki wlewu paliwa, i kupa.

Sprawdziłem kody wyposażenia z bagażnika, i o ile się nie pomyliłem w odczytywaniu - auto NIE MIAŁO fabrycznie zamontowanego centralnego. Jest to o tyle dziwne, że z 3 kluczyków jakie dostałem, jeden jest taki:

zdjcie0027w.jpg

Wnioskuję więc,że właściciel jeden kluczyk dorobił sobie z pilotem, aczkolwiek pilot nie działa także. Reszta kluczyków jest zwykła, płaska ( w tym jeden serwisowy).

VAGiem nie mogę się do centralnego podłączyć, co potwierdzałoby tezę o dorobionym centralnym.

Jak to sprawdzić na pewno czy auto miało centralny czy nie? Jak go poprawić? Czy da się skalibrować kluczyk tak żeby działał (o ile się nie myle, jest na podczerwień) oczywiście jeśli centralny ma opcję kluczyka?

Stawiam piwo za każdą wskazówkę która pozwoli zlokalizować i wyeliminować usterkę :) Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten przycisk na tym kluczyku służy do centralnego? :mysli: Mam taki sam, podobny i to jest kluczyk z podświetleniem, po naciśnięci tego przycisku zapala się mała lampka nad grotem, co ułatwia trafienie do zamka w nocy :good:

Do centralki powinny być oddzielne piloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, możliwe że jest tak jak mówisz - aczkolwiek diodka nie świeci się tak czy inaczej, nawet mimo zmienienia baterii.

zdjcie0028x.jpg

Tutaj kluczyk po rozebraniu - poza diodką i bateryjką jest jeszcze mały owalny przedmiot widoczny na dole, niepołączony z niczym. Intryguje mnie owy przedmiot, do czego służy?

Nie ma oddzielnych pilotów - myślę więc że masz rację co do podświetlenia, a centralny jest po prostu w zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element to pastylka od immo a centralkę masz pewnie tylko z kluczyka :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sam miałem kluczyk po wymianie baterii świecił ale nie otwierał centralki osobiście mam problem z głowy bo mam teraz scyzoryk z alarmem i centralka w jednym problem z banki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy w takim razie jedną zagadkę rozwiązaną, jeszcze ten nieszczęsny zamek...

Z drugiej strony, jeśliby nie było centralnego od nowości, to byłaby jakaś wajcha od otwierania klapki wlewu paliwa - a nic takiego nie zauważyłem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta zagadka z centralnym z kluczyka rozwiązana ale doszło mi cos innego pompka centralnego nie zawsze działą w 100% raz na jakis czas idac do auta z kluczyka alarm wyłącza sie ale centralka nie trybi i trzeba zadziałac z recznie ale to inny temat... natomiast czy centralny miałeś fabryczny to chyba w kodach jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy w takim razie jedną zagadkę rozwiązaną, jeszcze ten nieszczęsny zamek...

Z drugiej strony, jeśliby nie było centralnego od nowości, to byłaby jakaś wajcha od otwierania klapki wlewu paliwa - a nic takiego nie zauważyłem :mysli:

Problemem może byc pompka centralnego zamka, masz ją w bagażniku w boczku po prawej stronie, spróbuj podmienić z kimś i zobaczysz czy to ona już mówi papa :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast czy centralny miałeś fabryczny to chyba w kodach jest.

Owszem, doszedłem do tego też, ale w kodach nie ma żadnego opisującego centralny zamek - Bez pilota to grupa 4F, a nie mam takiego kodu u siebie.

pepik25, sprawdzę. Dzięki. Jeśli byłyby jeszcze jakieś koncepcje, chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciekawostka dla Ciebie, przy zamykaniu albo otwieraniu auta, przytrzymaj kluczyk w pozycji zamknij albo otwórz i jak masz na przykład otwarta szybę to przy zamykaniu auta z kluczyka i przytrzymaniu go w pozycji zamknij 2-3 sekundy szyba Ci się domknie :decayed: fajny bajer :good: u mnie tak jest u Ciebie tez powinno być :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domykanie szyb i szyberka to funkcja komfort dobra sprawa a co do pompki to wiem ale staram się tego jak na razie nie zauważać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tym centralnym to inna bajka mam tak samo w stacyjce czy też w któryś drzwiach jest jakiś mikro styk który takie rzeczy powoduje a klapke od paliwa możesz pinceta otworzyć przesunąć w lewo i masz otwarte ją tak robię jak mi focha strzeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tym centralnym to inna bajka mam tak samo w stacyjce czy też w któryś drzwiach jest jakiś mikro styk który takie rzeczy powoduje a klapke od paliwa możesz pinceta otworzyć przesunąć w lewo i masz otwarte ją tak robię jak mi focha strzeli

Mikrostyki są w każdych drzwiach :wink4: jak jeden padnie to nie będzie zamykało wszystkich drzwi i ogólnie centralka będzie wariować, więc to jak najbardziej zaraz po pompce do sprawdzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na weekendzie sprawdzę tą pompke - dam znać czy coś podziałało.

Czy może to mieć jakiś wpływ na pracę szyberdachu? Na ustawieniu w którym powinien być zamknięty, jest odsunięty w małym stopniu, a w miejscu w którym powinien być wychylony - jest zamkniety. I to też w klimacie "raz działa, raz nie" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może to mieć jakiś wpływ na pracę szyberdachu? Na ustawieniu w którym powinien być zamknięty, jest odsunięty w małym stopniu, a w miejscu w którym powinien być wychylony - jest zamkniety. I to też w klimacie "raz działa, raz nie" decayed

według mnie pompka do szyberka nic nie ma po za funkcja komfort, natomiast jeśli mam szyber uchylony lub otwarty i zamykam z funkacją domykania to pokrętło nie wraca do ustawienia początkowego tj zamkniętego zostaje np na otwartym mimo że sie zamknął z kluczyka :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak dostac sie do tych mikrostykow w zamkach i jak je sprawdzic czy sa ok? :mysli: Moja centralka tez takie fochy czesto ma jak u kolegi :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie na przykład miałem podobne objawy raz się wszystkie drzwi zamknęły raz tylko od kierowcy . Więc sprawdziłem z wujkiem czy pompka działa poprawnie , wyciągnęliśmy ją i niby wszystko w porządku było ale gdy po otwierało się i po zamykało co chwile to raz zamknęło wszystkie drzwi a raz nie.A wyszło na jeden zimny lut na tej płytce od pompki . I teraz gitara jest za każdym razem zamyka i otwiera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz druga pompke testuje i caly czas to samo :wallbash: Ani z kluczyka ani z pilota nie idzie. Raz nie zamyka i nie otwiera wcale. Innym razem otworzy wszystko kiedy przekrece zaplon. Innym razem zamknie lub otworzy dopiero po kliku probach. Nie mam juz pomyslow na to ustrojstwo. Moze to te mikrostyki w zamkach? Tylko ktory to moze z nich byc? Dodam ze w momencie kiedy centralka ma focha to probowalem kluczykiem otwierac od kierowcy i od pasazera i pupa :thumbdown: Zauwazylem tez ze niekiedy otworzy wszystko jak trzasne drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...