Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 Avant] Jak ustawic radio i wzmacniacz??


VTG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie:

Mój sprzęt:

Audison Srx3 (przynajmniej chwilowo) , radio Pioneer 5900Mp, skrzynia basowa zamknięta z głośnikiem POWERBASS S10.

Jak ustawic na radiu, mam tam poziom basu -24 - +6, i jest częstotliwośc od 50Hz do 125Hz,

Jak ustawic na wzmacniaczu,

jest regulacja Levels czyli czułośc wejścia, jest coś takiego jak IN Sub Mode on/of, jest LO Bass Sub Frequency Hz od 50-220Hz, jest SUB BASS BOOST Off, 2dB, 4dB.

Jak to ustawic? Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miernik to powierzyć i stosować się wg instrukcji. Wszystko ustawiasz pod swój sprzęt wieć musisz znać jego parametry itp.

1. Czułość wejścia nie ustawiaj za nisko (bedzie ciszej grało) ani za wysoko (przesterowanie) - polecam spróbować 3/4 zakresu.

2. LO to filtr dolno przepustowy czyli od przepuszcza częśtotliwości do wartości ustawionej - u ciebie z przedziału 50-220Hz na wzmacniaczu

3. SUB BASS BOOST - to pewnie rodzaj podbicia basów (chyba najlepiej dać off)

4. Sub Mode on/of - to pewnie tryb pracy pod subem (mono) lub na dwuch kanałach (stereo)

Osobiście wszelkie nastawy na radiu dałbym na zero i ustawił optymalnie wzmacniacz, potem na radiu sprawdził bym czy coś da się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki troszke mi pomogłeś, nie wiem jaką ustawic częstotliwośc grania,

oto mparametry głośnika:

Głośnik: 1-cewkowy

Średnica: 10" (25 cm)

Moc RMS: 275 W

Moc max.: 550 W

Impedancja: 1x4 Ohm

Pasmo przenoszenia: 32 Hz - 500 Hz

Skuteczność 1W/1m: 90 dB

Średnica cewki: 51 mm

Magnes: 3,3 kg, wentylowany

Głębokość montażu: 132 mm

Membrana: 4-warstwowa masa papierowa wzmacniana wełną

Zauważyłęm że jak dam na 220Hz to gra lepiej gra większe pasmo jest głośniej i lepiej.

Zaciskowe terminale przewodów

Górne zawieszenie: santopren

Przewody cewki zaszyte w dolne zawieszenie (duża trwałość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma gotowej recepty na optymalne ustawienie radioodtwarzacza i wzmacniacza, bo nie tylko one maja wplyw na dzwiek. Mozna natomiast, opierajac sie na parametrach technicznych poszczegolnych elementow tak zestroic dzwiek ze efektywnosc sprzetu bedzie wykorzystana w 40%. Ponadto zle dobranymi ustawieniami mozna drastycznie skrocic zywotnosc glosnikow czasami nawet i wzmacniacza. Dzwiek ustawiasz dla wlasnego ucha i to ono powinno byc wyznacznikiem ustawien, z zachowaniem oczywiscie bezpiecznego marginesu regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...