Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BAU] Podstawowa czynność po zakupie


MikeWawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegow ;)

Audi A4 2.5 TDi BAU Quattro tiptronic.

Pytanie laika bo jest to moje pierwsze Audi .

Co należało by wymienić/sprawdzić zaraz po zakupie ?

Rozrząd był robiony 61 tys temu .

Czy robić wymianę oleju w skrzyni biegów ? Jeśli tak to gdzie w Warszawie można znaleźć zaufanego mechanika który nie popsuje nowo nabytego Audi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje, filtry, rozrzad...

Sprawdzić tarcze i klocki wraz z zawiasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

rozrzad...

(...)

A na chooy? :blink: Ma wyskoczyć z 3 tysi ot tak?

Masz kwity na wymianę tego rozrządu? Od kogo kupowana ta A4? Ma historię serwisową?

Jaki przebieg?

W-wa, MegaCar na Przasnyskiej, robią tylko auta grupy VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery sa na rozrząd . Byla serwisowana w DE I PL . Sa na to kwity . Ciekawi mnie ta skrzynia . Ruszać czy może zostawić jak dobrze działa ? W pl jeden właściciel od 3 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile auto ma przebiegu? Olej w skrzyni był kiedykolwiek zmieniany?

AFAIK powinno się zmieniać dynamicznie co 60 tys. (według VAG nie ma potrzeby wymieniać w ogóle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej jak olej, traci swoje właściwości...

Ja wymieniam w każdym aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndyN

Ma około 270k .

Nie ma historii wymiany oleju .

Ps

Czy również masz aut skrzynie biegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam manualną

Zrobić komplet logów. Opis jak zrobić jest tu lub na forum audiklub.org (na AKP ten silnik i ta skrzynia jest popularniejsza więc tematów lepszych jakościowo więcej)

Masz faktury na ostatnią wymianę oleju i filtrów? Ile minęło od tego momentu czasu i ile przybyło km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie po zakupie auta można też zainteresować się wyminą płynów w układzie hamulcowym,

wspomagania kierownicy. Po za tym filtr paliwa, okresowo należy wymieniać. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery sa na rozrząd . Byla serwisowana w DE I PL . Sa na to kwity . Ciekawi mnie ta skrzynia . Ruszać czy może zostawić jak dobrze działa ? W pl jeden właściciel od 3 lat .

a jestes pewien ze stan licznika pomiedzy kwitami a widniejacym na liczniku sie zgadza?? :cool1:[br]Dopisany: 20 Lipiec 2011, 22:51_________________________________________________do wymiany plyn chlodzacy i hamulcowy co 2 lata.

w skrzyni olej bym wymienil dynamicznie wraz z filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , to co jest w papierach ma "sens" 3 lata - 100 tys przebiegu . Brzmi sensownie . To raz . Dwa sa faktury na rozrzad. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , to co jest w papierach ma "sens" 3 lata - 100 tys przebiegu . Brzmi sensownie . To raz . Dwa sa faktury na rozrzad. :notworthy:

faktury mozna zrobic w fotoszopie... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec mam tylko faktury (drukowane na igłowej ) i naklejkę continetala o zmiana paska :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mowie ,nie wiem jak to wyglada w v6 ale jesli masz rozrzad z przodu to zrzuc oslone i zobacyzsz jak wyglada pasek, jak nie ma pekniec,wytarc itd i napisy jakies widac tzn ze byl jednak niedawno zmieniany i mozesz sobie go odpuscic..

Jedynie plyny eksploatacyjne, klocki tarcze itd bym posprawdzal..

Tutaj uwielbiaja pisac od razu czarne scenariusze jakby sami mieli z 1 reki samochody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń na Przasnyską.

Doradzą co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mowie ,nie wiem jak to wyglada w v6 ale jesli masz rozrzad z przodu to zrzuc oslone i zobacyzsz jak wyglada pasek, jak nie ma pekniec,wytarc itd i napisy jakies widac tzn ze byl jednak niedawno zmieniany i mozesz sobie go odpuscic..

Jedynie plyny eksploatacyjne, klocki tarcze itd bym posprawdzal..

Tutaj uwielbiaja pisac od razu czarne scenariusze jakby sami mieli z 1 reki samochody ;)

nie sadzisz, ze gdybysmy mieli nowe, lub przynajmniej bylaby pewna wiarygodnosc przebiegow, czarnych scenaruiszy snuć by nie trzeba... ?

skutki zerwania paska moga byc kosztowne.

sam po zakupie auta do tej pory paska nie wymienialem wierzac w realnosc przebiegu.

jednak jestem swiadomy ryzyka... i to moja decyzja, a nie sugestia doradcow do ktorych moglbym miec pozniej pretensje. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi, zgadzam sie jak najbardziej ale przecież pisanie ze faktury można zrobić w Photoshopie to juz troche skrajność. Napisałem przeciez, mozna wizualnie ocenic pasek i sie ustosunkowac czy faktycznie byl wymieniany czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi, zgadzam sie jak najbardziej ale przecież pisanie ze faktury można zrobić w Photoshopie to juz troche skrajność. Napisałem przeciez, mozna wizualnie ocenic pasek i sie ustosunkowac czy faktycznie byl wymieniany czy nie.

nie wymyslalbym sci-fi, gdyby nie to ze spotkalem sie juz z fakturami bez pokrycia w niemczech, auta z 2 "salonow " uzywanych pojadow prowadzonych przez rosjan :kwasny:

faktury potwierdzaly przebieg na dany dzien, natomiast weryfikacja przebiegu w bazie vag wykazala znaczna rozbieznosc juz z data o wiele wczesniejsza.... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym w DE przy 120kkm wymienia się z rozrządu sam pasek, reszty osprzętu nie ruszają... :przebiegly: więc dla spokojności sumienia ja tam bym wymienił kompletny rozrząd na porządnych częściach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...