Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana xenon na bi xenon...


Wizard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chcialbym sie zapytac poniewaz mam lampy xenonowe w mojej a4 z roku 2003, i chcialbym wstawic bi xenon... czy jesli kupie same lampy bi xenonowe bez przetwornic to beda moje przetwornice wraz z zarowka pasowaly do bi xenonu ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to reflektórów bixenonowych potrzebujesz drugiego kompletu żarówek i przetwornic.

każdy z rodzajów światła mijania i drogowe potrzebują dla siebie oddzielnych przetwornic i oczywiście żarówek

ps. jeśli się myle niech ktoś mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest troche inaczej , to te same żarówki są do mijania i do drogowych tylko w bixenonie jest przesłona ktora sie podnosi jak odpalamy dlugie. Ale do migania światłami jest i tak zwykla zarowka bo ta przesłona chodzi za wolno , dopiero w B7 poradzili sobie z tym. Patent z dodatkową lampą do migania ma wielki plus bo przy normalnie zapalonych dlugich masz dzialającą xenonową z otwartą przesłoną + zwykłą lampe (bardzo mocne dlugie) a u mnie tylko bixenon :) I widać różnice :) Poziek ma lampy Bixenonowe w B6 to napewno coś ci podpowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizard jakie masz żarniki u siebie?? jeżeli D1S to będą działały z bixenonem. napisz na mi na priv to Ci wszystko wytłumacze bo też to przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest troche inaczej , to te same żarówki są do mijania i do drogowych tylko w bixenonie jest przesłona ktora sie podnosi jak odpalamy dlugie. Ale do migania światłami jest i tak zwykla zarowka bo ta przesłona chodzi za wolno , dopiero w B7 poradzili sobie z tym. Patent z dodatkową lampą do migania ma wielki plus bo przy normalnie zapalonych dlugich masz dzialającą xenonową z otwartą przesłoną + zwykłą lampe (bardzo mocne dlugie) a u mnie tylko bixenon :) I widać różnice :) Poziek ma lampy Bixenonowe w B6 to napewno coś ci podpowie :)

wlasnie fajne jest to ze swieca sie zarowki xenonowe i tylko klapeczka sie otwiera i daje wyzej swiatlo i normalne dlugie tez sie wlaczaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizard jakie masz żarniki u siebie?? jeżeli D1S to będą działały z bixenonem. napisz na mi na priv to Ci wszystko wytłumacze bo też to przerabiałem.

poziek - napisz na forum caly przebieg operacji i potrzebne komponenty, jestem pewien, ze przyda sie przyszlym fanom dobrego oswietlenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy wlasnie jak przerabiac, najlepiej kupic orginalne i montowac, bo jak sa jakies przerobki to tak jak u mojego kumpla w alfie, non stop sie cos wali z oswietleniem... ty luzna soczewka, tu bi xenon sie nie otwiera bo elektromagnesy nie dzialaja itd itp.

w a3 zamontowalem orginalne xenony hella (mialem audice z 99roku czyli prze liftingiem a kupilem te po liftingu i wycinalem tylko kawalek blotnika( od wewnatrz, reszta pasowala bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede montowac xenon w swojej b6 prawdopodobnie pod koniec tygodnia, tylko ze jestem w o tyle niekomfortowej sytucji,ze nie posaiadam czegos takiego jak spryski i adaptacyjnej regulacji :neutral: przerobka obejmowac bedzie ori lampe do ktorej zakupile przetwornice valeo, zarniki i 2 soczewki valeo, wybralem d2s bo istnieje wiele zarowek o roznych barwach światla i latwiej jest sie z nimi bawic, foto z przerobek wrzuce do "zrób to sam" moze komus sie przyda. Mowisz ze chcesz kupic cale reflektory bizenon wiec na moje oko wystarczy tylko przelozyc bebechy, bo xenon w b6 na d2s'ach robili chyba do polowy 2002r a potem i w xenie i bixenie byly tylko d1s. Pamietaj po zalozeniu a skalibrowaniu np w vagu silniczkow lam. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...