Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Kontrolki ASR I ABS 2.5 TDI


MARCIN.AUDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kiedy zapalają Ci się te kontrolki? Ja miaŁem podobny problem. OkazaŁo się, że walnięty byŁ moduŁ przy pompie ABS, a Vag wskazywal na zwarcie przy plusie lub w ogóle się z nią nie ŁączyŁ.

Zaczniej od podpięcia pod kompa. Możesz też spróbować poruszać (docisnąć moduŁ) kiedy kontrolki się świecą. Jeśli to rzeczywiście moduŁ - to dam Ci namiar na jednego (z dwóch) kolesia który to wymienia. W moim przypadku wszyscy elektromechanicy stwierdzili, że trzeba wymienić caŁą pompę - bo sam sterownik jest niewymienialny, a poza tym Łatwo zapowietrzyć ukŁad - nic bardziej mylnego - wymiana trwałA 15 MIN,trochę strachu przed nieznanym...:) i po problemie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni po przejechaniu ok 15 km obie kontrolki zapaliły sie. Wczoraj się trochę pobujałem i kontrolki nie świeciły.

Także ciężko przewidzieć kiedy się zapalą. Pojechałem wczoraj do diagnosty, podpioł się pod kompa , i tym samym wyeliminował wszystkie błędy. Dzisiaj po przejechaniu kilkunastu km kontrolki znowu się pojawiły.

Spróbuje powalczyć z tym modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakprawdopodobniej sterownik do naprawy,vbądź wymiany.

Spróbuje powalczyć z tym modułem.

Trzeba sie na tym znać. Tam są ścieżki ciensze jak włos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma podobny problem lecz mi zapala się jedynie kontrolka ASR po przejechaniu 20-30km i od tego momentu owy ASR nie działa. Czy przyczyna jest taka sama, czy to tez ten sterownik, czy może ktoś miał coś podobnego i wie gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu czujniki w piastach od absu już zaśniedziały i nie łapie sygnału z któregoś. Ja bym zaczął od nich a nie od pompy :good: aha i jakie ten diagnosta błędy sczytał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu czujniki w piastach od absu już zaśniedziały i nie łapie sygnału z któregoś. Ja bym zaczął od nich a nie od pompy :good: aha i jakie ten diagnosta błędy sczytał??

Dokładnie :).. Sprawdz czujniki ABS :).. Jeżeli jeden z nich jest uszkodzony, to będą się paliły dwie kontrolki :wink4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło tak że zbrakło czasu na naprawę tego ASR i musiałem jechać do Niemiec. Po przejechaniu dokładnie 226km moje a4 zgubiło gdzieś ładowanie. Alternatory wymieniałem jakieś 2 miesiące temu i z uwagi na gwarancje zmuszony byłem wracać do domu, do mechanika gdzie to robiłem. Nie wiem jakim cudem ale bez ładowania dojechałem do domu. Następnego dnia kiedy wybierałem sie do tego mechanika z już naładowanym akumulatorem ładowanie było, lecz po 20-30 km zaświeciła się kontrolka ASR i w kilka sekund po tym straciłem ładowanie. Nie wiem o co tam chodziło lecz wraz z nowym alternatorem skończył sie problem z ASR i wszystko działa normalnie. Nie wiem co to miało do siebie, ale widocznie coś miało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem moje autko to obie kontrolki swieciły się na stałe, no przez 3 mies zgasły chyba 3 razy.Vag nie łączył się wogóle z ABSem. Mechanik stwierdził że to sterownik ABS padł i faktycznie tak było.Szkoda ze miałem nietypowy z symbolem H, bo koszty razem z robocizną wyniosły 700zł.(z pompa bo samego sterownika nie znalazłem nigdzie- oprócz niemieckiej strony, ale sam sterownik kosztował tam 600euro!!).

Znalazłem na allegro ludzi którzy naprawiają takie rzeczy, ale do mojego sterownika już ktos pchał paluchy i poprzerywał ścieżki, a co za tym idzie uszkodził sterownik nieodwracalnie.Od tego czasu moje problemy się skończyły :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...