Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Problem z hamulcem ręcznym po wymianie klocków

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam problem z hamulcem ręcznym po wymianie klocków , a mianowicie bardzo słabo hamuje.

Tłoczki zostały prawidłowo wkręcone i wciśnięte.

Czy to jest kwestia jakiejś dodatkowej regulacji czy też klocki muszą się dotrzeć ? Podobno one same się regulują, ale może macie jakieś własne patenty na to?

Opublikowano

Witam

Mam problem z hamulcem ręcznym po wymianie klocków , a mianowicie bardzo słabo hamuje.

Tłoczki zostały prawidłowo wkręcone i wciśnięte.

Czy to jest kwestia jakiejś dodatkowej regulacji czy też klocki muszą się dotrzeć ? Podobno one same się regulują, ale może macie jakieś własne patenty na to?

klocki musza sie ułozyc sie do tarczy, jeżeli wymieniałes na stara tarcze to musisz

troche pojezdzic

w jakim stanie byla tarcza ?

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za wsparcie techniczne :notworthy:

Tarcza jest ok. bez ubytków.

Klocki wymieniałem bo z jednego klocka odpadła mi okładzina (co się okazało w pozostałych okładziny trzymały się na włosku),ale zastanawia mnie fakt że przed tym przy zaciągnięciu hamulca podczas jazdy do połowy blokowały się tylne koła , a po wymianie mogę zaciągnąć ręczny do końca i tylko czuć wyraźne opory, ale koło się nie blokuje.

Opublikowano

cierpliwosci bedzie dobrze

Opublikowano

Ja tydzień temu wymieniałem klocki z tyłu u siebie i po złożeniu wszystkiego reczny działał mi jak przed wymianą więc może u ciebie potzreba chwili aby się dobrze dopasowały na chyba że próbowałeś wkręcać tłoczek na zaciągniętym recznym i dopiero póżniej go zwolniłeś.

Opublikowano
  • Autor

Ja tydzień temu wymieniałem klocki z tyłu u siebie i po złożeniu wszystkiego reczny działał mi jak przed wymianą więc może u ciebie potzreba chwili aby się dobrze dopasowały na chyba że próbowałeś wkręcać tłoczek na zaciągniętym recznym i dopiero póżniej go zwolniłeś.

Nie takiej hecy nie wyprawiałem , bardzo mozliwe ze muszą sie poprostu ułożyć, bo nagrzane troche lepiej hamuja ,ale mimo wszystko pod dużą górkę ręczy nie wyrabia

Opublikowano

Rozumiem że przed wymianą dobrze ci trzymał, więc skoro za parę dni nie ułożą się to proponuję ściągnąć zaciski jeszcze raz i sprawdzić czy wszystko jest tam prawidłowo pozakładane i jak działa ręczny po zaciągnięciu.

Opublikowano

raczej sie nie ułożą,zaciski do rozebrania i przeczyszczenia

Opublikowano

Tył nie hamuje tak mocno jak przód więc wiadomo że dłużej się to dociera wszystko, nie dotrze się pod 10km.

Opublikowano

raczej sie nie ułożą,zaciski do rozebrania i przeczyszczenia

po co ?

Przed wymiana bylo ok[br]Dopisany: 22 Lipiec 2011, 20:10_________________________________________________

Tył nie hamuje tak mocno jak przód więc wiadomo że dłużej się to dociera wszystko, nie dotrze się pod 10km.

znam takich ktorzy mieli dotarte juz po 5km

Opublikowano

raczej sie nie ułożą,zaciski do rozebrania i przeczyszczenia

po co ?

Przed wymiana bylo ok[br]Dopisany: 22 Lipiec 2011, 20:10_________________________________________________

Tył nie hamuje tak mocno jak przód więc wiadomo że dłużej się to dociera wszystko, nie dotrze się pod 10km.

znam takich ktorzy mieli dotarte juz po 5km

To tylko pogratulować :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.