Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z błędami- hamulce


pajak381

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

poniżej zamieściłem screeny zbłędów których nie moge skasować, na fisie pali się powiedzmy żółte koło a po bokach(z lewej i prawej strony) ma takie jakby prostokąciki(dla mnie to wygląda jak koło z okładzinami) pali się już od dłuższego czasu tj 10.000 km

wchodze na vagu w abs i:

b_d_hamulc_w_sierota.jpg

jak robę test wyjść w abs to pierwszy jest dobrze klikam nastęny i wywala mi coś takiego:

b_ad_hamulc_w_sierota.jpg

po tym komunikacie automatycznie vag kończy test wyjść

wchodząc w silnik widzę coś takiego:

b_ad_silnik_sierota.jpg

a po wejściu w centralną elektrykę coś takiego:

centralna_elektryka_sierota.jpg

podpowiedzcie mi co padło

dodam że hamulce i abs działają, klocki z tyłu nowe a z przodu jak nowe;) audi a4 kombi 1,9tdi 130km, 2004r

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zolta kontrolka to znak ze w najblizszym czasie trzeba klocki wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak od 10.000 km z tą kontrolką śmigasz to sprawdź, czy w ogóle jeszcze tam jakieś klocki są :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ale napisałem że klocki z tyłu są nowe a z przodu grubo ponad 0,5 cm mięcha a więc to nie klocki-widziałem je wczoraj! sprawdzałem czy kostki lub przewody się nie rozłączyły ale jest wsio ok! a więc was pytam jaka może być przyczyna tych wskazań i dlaczego nie mogę ich usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już napisali ci poprzednicy kontrolka ta oznacza zużycie klocków hamulcowych która powinna załączać się jeśli okładzina ma grubość około 2mm ale czasami i załącza sie jak masz trochę więcej niż 2mm,jeśli okaże się że grubość twoich okładzin jest większa to prawdopodobnie masz zwarcie na kablu dochodzącym do klocków lub we wtyczce.[br]Dopisany: 22 Lipiec 2011, 18:36_________________________________________________http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/18057/P1649/005705 tu masz do błędu18057

[br]Dopisany: 22 Lipiec 2011, 18:42_________________________________________________http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01312 a tu masz do 1312 ,ja bym sprawdził tą wiązkę która idzie do klocków znajduje się ona z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze Golem1 sprawdzę to! a jeszcze takie pytanie - jak odłącze kostkę czujnika co idzie do klocków to co trzeba zrobić żeby oszukać kompa że klocki są ok?? złączyć przewody razem czy rozłączone mają być?? w ten sposób wyeliminuje jak to napisałeś zbyt wczesne ewentualnie wskazanie zużytych klocków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by było jakbyś się dostał do kostki która jest za nadkolem,jak ściągniesz koło to zobaczysz wiązkę która wchodzi w osłąnę nadkola zdejmij tą gumową osłonę i wyciągnij resztę kabla i dostaniesz się do następnej wtyczki którą rozepnij i teraz za pomocą zwykłych kabelków połącz się na któtko z klockami jak ci kontrolka zgaśnie to znaczy że tą wiązkę masz do wymiany, możesz też za pomocą jednego kabelka połączyć ze sobą dwa styki w tej złączce co rozłączyłęś i kontrolka też powinna zniknąć,to jest wtyczka 2pinowa i jak masz zwarcie do masy czyli przerwę na kablu to pokazuje ci się wtedy kontrolka klocków bo masz przerwany obwód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...