Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Ilo biegowa skrzynia biegów?


jazz_27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam automat i z wlepki w bagażniku wynika że jest to DMX czyli jak się nie mylę 4 biegowa ale mam też w kodach wyposażenia kod G1A czyli six-speed automatic transmission (6-cio biegowa automatyczna skrzynia biegów). Może ktoś wie o co chodzi? Dodam że kiedyś próbowałem policzyć biegi od momentu ruszenia i wyszło mi że jest ich 5 do przodu no i oczywiście 1 do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMX jest 4biegowy + wsteczny. AFN-y z tego co wiem wychodzily tylko z 4 biegowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie wierzysz na słowo, proszę bardzo zestawienie skrzyn silnikow 4 cylindrowych w B5 :tongue4: :gwizdanie:

:evil: średniowieczu niedowiarkami zajmowała się inkwizycja :bag:

auto1lz7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze sie załapałes na skrzynie montowana z AJM-em tam rzeczywiscie byly 5+R. ale to akurat prosto sprawdzic zerknij na kod skrzyni( jest na wklejce nad kodami wyposazenia) jezeli jest w tabelce to sprawa jasna, jezeli nie ma to go podaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad kodami wyposażenia mam kod N1B / BL a nad nim DMX, czy to o to chodzi ?[br]Dopisany: 06 Luty 2008, 12:27:56_________________________________________________ :naughty:to na pewno nie to bo to są skórzane siedzenia.[br]Dopisany: 06 Luty 2008, 12:48:27_________________________________________________Chyba jedynym oznaczeniem jest DMX czyli 4+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zagadka rozwiazana :cool:

wiesz zawsze powod do radosci ze nie 3+R :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem z BDG montowane są skrzynie multitronic a to są skrzynie bezstopniowe, co prawda w trybie manualnym sa quasi biegi. ale to tylko umownie.

w Audi najnowsze tiptronic`i maja 6-biegów

natomiast myslalem o skrzyniach BMW M5 i Mercedes-Benz E63 AMG w nich sa 7-biegowe skrzynie tiptronic :gwizdanie: i to mialobyc jako ciekawostka ogólna

Audi bedzie montowalo 7-biegowe skrzynie biegow, ale nie będą to skrzynie automatyczne tiptronic

tylko mechniczne dwusprzęgłowe DSG z eletroniczna zmianą biegów, aktualnie sa skrzynie 6-biegowe tego typu. ale juz zapowiedzieli 7dmy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi najnowsze tiptronic`i maja 6-biegów

natomiast myslalem o skrzyniach BMW M5 i Mercedes-Benz E63 AMG w nich sa 7-biegowe skrzynie tiptronic :gwizdanie: i to mialobyc jako ciekawostka ogólna

Audi bedzie montowalo 7-biegowe skrzynie biegow, ale nie będą to skrzynie automatyczne tiptronic

tylko mechniczne dwusprzęgłowe DSG z eletroniczna zmianą biegów, aktualnie sa skrzynie 6-biegowe tego typu. ale juz zapowiedzieli 7dm

:th:

i będzie się nazywać S-Tronic

(co do reszty, dokładnie takie samo info mam :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...