Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana org. radyjka kaseta na CD


wit.s

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz dostane szału.

Próbuję wymienić starego kaseciaka na nowego firmowego CD (albo kaseciaka z możliwością CD) - A4 2,5 TDI '99.

I teraz zaczynają się schody, bo nie wystarczy na Allegro kupić.

Trzeba pamiętać o:

- CANBUSIE - dokupienie ok 300

- ostrych rogach i aluminiowej listwie - O CO CHODZI??? GDZIE TO PASUJE\NIE PASUJE.

Czy o wszystkim pamiętałem?

Jak ktoś się całkowicie kuma na tym, to wielka prośba, a nawet kilka:

1. O co chodzi z tymi ostrymi rogami? Na wielu aukcjach i w sklepach pytają czy chcę radio z ostrymi czy zaokrąglonymi rogami. A SKĄD qr** JA MAM TO WIEDZIEć!!!??? :evil:

2. Czy jeszcze o czymś powinienem pamiętać przy upgrade radyjka firmowego?

Psiakrew! Jestem już trochę zły. Na dobrą sprawę to qrka marny interes. Całą operacja (ze zmieniarką) będzie kosztować +\- 1000. I jeszcze te nerwy, że coś sp..dolę. Może lepiej kupić niefirmówkę za +\- 700 i mieć sprawę z głowy? Tylko, że wyglądać nie będzie ....

Eeeeeeeech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 700 PLN wybierzesz extra radyjko z odpowiednio dobrana kolorystyka (czarny panel, czerwone podswietlenie). polecam uzyc szukajki, bylo troche o takich radyjkach na forum. jedyne, czego nie ominiesz to chyba szerokosc radia i te marne wstawki :/ chociaz widzialem gdzies radio przesuniete na jedna strone a po drugiej wyrezana zapalniczke (jesli ktos uzywa), ale roboty pewnie musi byc sporo przy tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wit.s, z tymi rogami o to chodzi, ze w A4 B6 byly przy radiu ostre czyli kat 90', a w A6 zaokraglone, no albo na odwrot.

Ty potrzebujesz z zaokraglonymi.

Za te pieniadze co wydajesz masz mozliwosc kupienia Concerta ze zmieniarka i przynajmniej wszystko ladnie sie komponuje.

Dla mnie wydawac kase na radio, ktorego mozliwosci nie beda wykorzystane to zbedna rzecz, lepiej zainwestwoac juz w stylistyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dostane szału.

Próbuję wymienić starego kaseciaka na nowego firmowego CD (albo kaseciaka z możliwością CD) - A4 2,5 TDI '99.

I teraz zaczynają się schody, bo nie wystarczy na Allegro kupić.

Trzeba pamiętać o:

- CANBUSIE - dokupienie ok 300

- ostrych rogach i aluminiowej listwie - O CO CHODZI??? GDZIE TO PASUJE\NIE PASUJE.

Czy o wszystkim pamiętałem?

Jak ktoś się całkowicie kuma na tym, to wielka prośba, a nawet kilka:

1. O co chodzi z tymi ostrymi rogami? Na wielu aukcjach i w sklepach pytają czy chcę radio z ostrymi czy zaokrąglonymi rogami. A SKĄD qr** JA MAM TO WIEDZIEć!!!??? :evil:

2. Czy jeszcze o czymś powinienem pamiętać przy upgrade radyjka firmowego?

Psiakrew! Jestem już trochę zły. Na dobrą sprawę to qrka marny interes. Całą operacja (ze zmieniarką) będzie kosztować +\- 1000. I jeszcze te nerwy, że coś sp..dolę. Może lepiej kupić niefirmówkę za +\- 700 i mieć sprawę z głowy? Tylko, że wyglądać nie będzie ....

Eeeeeeeech....

Nie przesadzaj, to nie takie skomplikowane.

1. Kupujesz radyjko (koniecznie z kodem) takie ktore pasuje do Twojej ramki. W tym roczniku i dodatkowo jesli miales z kaseta pasuje Ci z zaokraglonymi rogami i bez listwy chromowanej, jak sadze czarne.

2. Kupujesz emulator CAN'a najlepiej z kostka mini-iso aby nic rzezbic.

3. Motujesz CAN'a co polega na polaczeniu 2 kostek, duze ISO z zasilaniem i glosnikami oraz male iso z sygnalem CAN.

4. Montujesz radio i po zawodach.

Jesli chcesz zmieniarke to jeszcze dochodzi zabawa z montazem zmieniarki i chyba bedziesz potrzebowal VAG'a aby ustawic radio do wspolpracy ze zmieniarka.

Jak znajde to moge Ci podeslac namiary na fajna firme kotra sprzedaje emulatory CAN'a oraz instrukcje jak sie to montuje.

I nie rezygnuj z fabrycznego radia, to najlepszy wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie sie wylaczal jesli wstawisz emulator CAN'a.

Sprawdzielm osobiscie w poprzedniej A4 (B5), tak na marginesie ten sam rocznik i motor ktory masz Ty ;o)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesione do wątku: jakie fabryczne radio?

Witam,

Korzystając z okazji, że to bardzo zbliżony temat mam kilka pytań.

Niedawno nabyłem A4 Avant z 1998 r.

1. Chciałbym założyć w nim fabryczne radio na CD, ewentualnie kaseta + obsługa zmieniarki. Nie mogę znaleźć informacji, ktore modele pasuja do mojego auta (bez żadnych przeróbek instalacji).

2. Według kodów wyposażenia auto posiada 8 głośników pasywnych. 4 w drzwiach przednich, 2 w dzwiach tylnych, niestety nie wiem gdzie mogę znaleźć pozostałe 2.

3. Czy przy fabrycznej instalacji 8 glosnikowej są wyprowadzone przewody do zmieniarki i subwoofer'a?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Samo wykonaie nie jest trudne.

Trudne są:

- decyzja oryginał czy inny

- wydanie 300 na emulator CANa (toż to prawie 50% wartości radyjka za to gó..no)

i ...

i chyba to tyle

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Panowie ciagle nie mam zasilacza, gosc z allegro sie opier.... a poniewaz bateria juz dawno mi padla nie ma jak pzreszukac twardziela.

Dobrze ze mam sluzbowego lapa, bo nawet napisac by nie bylo jak :sad:

[ Dodano: 2006-10-09, 22:36 ]

OK, juz jest :lol:

http://www.a4-klub.fg.pl/forum/viewtopic.php?t=2939

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...