Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwne pojedyńcze stuki podczas podnoszenia przodu -nowe zawieszenie


baltazar645

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy mam dziwny stuk w przednim prawym kole pojawił się gdy wjechałem w dziurę albo może uderzyłem podwoziem bardzo mocno że aż wybiło mnie do góry, od tamtego zdarzenia wymieniłem całe zawieszenie kompletne, ale owe puknięcie pozostało pojawią się wtedy gdy np jadę wcisnę gaz i tyłek siada a przód idzie do góry i wtedy jest pojedyncze PUK jak również wtedy gdy np dojeżdżam do świateł hamuje hamuje i jak już stoję i przód odbija do góry przy całkowitym ustaniu wtedy również jest pojedyncze PUK zaważyłem też że np ja auto jest obciążone to nie ma tego stuku. Dzisiaj wyciągnąłem całą kolumnę rozkręciłem amortyzator bo myślałem że poduszka się zerwała ale tam jest wszystko ok amor też trzyma że ciężko było mi go wyciągnąć, nie wiem co mam sprawdzić jeszcze przeguby na pewno dobre poduszki pod silnikiem luzów nie mają nie wiem.... może coś poradzicie z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdź sobie czy nie masz luzu na dolnym zawiasie drzwi po stronie której owe stukniecia występują, bo ja też długo walczyłem z tym po stronie lewej aż się okazało że to zawias właśnie tylko sprawdzaj na prawie zamkniętych drzwiach bo wtedy właśnie luz był zauważalny. Też rozbieralem dwukrotnie zawieszenie aż w końcu coś mnie naszło na zawias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pukanie na nierównościach może dochodzić z maglownicy. Poruszaj energicznie na postoju kierownicą i posłuchaj czy puka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tez zawieszenie nie ulozylo sie jak trzeba.

Mialem podobna przypadlosc w A80. Po okolo 3 miesiacach podnioslem auto na lewarku dosyc wysoko z jednej i drugiej strony, sprawdzilem ze wszystko jest ok, nie znalazlem nigdzie problemu i po opuszczeniu auta stukow juz nie bylo :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...