Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Sprzegło


kozik1979

Rekomendowane odpowiedzi

Pedał jest ok wysprzeglik jest wporzo nieda sie wbic biegu i słychac chrobotanie przy wbijaniu biegu.

przypuszczam ze walło łozysko macie jakies doswiadczenie w wymianie bo mam zamiar sie zabrac za to jakies wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzales czy naciskaniu pedału odpowada praca wysprzeglika przy skrzyni? wygladza to raczej na problem ukladu sterowania

ew. wtedy brałbym sie za łozysko wyciskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdyby synchronizator, to bieg daloby sie wlaczyc. chrobotanie by bylo w trakcie zmiany biegow w czasie jazdy

a kozik napisal ze nie mozna wrzucic biegu i ze slychac chrobotanie, wiec sprzeglo nie wysprzegla :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyciągłem skrzynie i okazało sie walniete łożysko na kole zamachowym jest tam łozysko igiełkowe z którego igielki poleciały pod docisk czesta przypadłosc w A4 powiedzial mi facet w sklepie jak kupowalem nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze podlacze sie pod temat chrobotania sprzegla. U mnie przejawia sie to w nastepujacy sposb:

- na postoju przy wciskaniu sprzegla wszystko ok

- w trakcie jazdy przy zmianie biegu (kazdego) czuje na pedale chrupniecie, nie jest ono slyszalne tylko je czuc na pedale. Jest bardziej odczuwalne przy wyzszej predkosci, natomiast nie zalezy od obrotow silnika.

Biegi wchodza bardzo dobrze. Sprzeglo sie nie slizga. Moze tak ma byc?

ale gdyby synchronizator, to bieg daloby sie wlaczyc. chrobotanie by bylo w trakcie zmiany biegow w czasie jazdy

a kozik napisal ze nie mozna wrzucic biegu i ze slychac chrobotanie, wiec sprzeglo nie wysprzegla :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...