Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Problem ze spalaniem na fisie


rakud29

Rekomendowane odpowiedzi

witam bylem kiedys u mechanika zeby mi zwiekszyl spalanie ktore jest wyswietlane na fisie bo bardzo mi zanizalo dal mi na 115% ponoc tylko tyle mozna i po paru bakach stwierdzam ze przeklamuje mnie jeszcze o 0.5 litra co moze byc nie tak ktorys czujnik oszukuje ze wylicza sobie zle spalanie czy cos innego bledow nie bylo zadnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, że można zrobić korektę spalania ze 100% +- 15%

więcej się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to kolego bo wtedy oblicza zle ile mam jeszcze do przejechania i lubie wiedziec ile auto pali myslalem ze jakis czujnik przeklamuje albo cos ze softem bo nie wiem czy w niemczech nie byl wgrywany soft w serwisie bo mam kolorowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, że można zrobić korektę spalania ze 100% +- 15%

więcej się nie da

antonio w które grupy trzeba wejść i zmienić bo gdzieś kiedyś czytałem ale wyleciało :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wcześniej E46 i tam przekłamywał mi również o jakieś 0.5 litra, o dziwo w AVF'ie spalanie to co na fisie pokrywa się z tym co wychodzi przy dystrybutorze, różnica czasami jest 0,1-0,2 litra na 100 km, czyli błąd pomiarowy.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeżdżę do końca bo się boję że pompa się zatrze (pomimo że odcina przy małej dawce) jeżeli nawet oszukuje 0,5L to bym to zostawił bo pewnie i tak myli się o 0,3 , 0,4 a to już norma :)

jak wskaźnik na desce pokrywa się już z pierwszą czerwoną kreską to w baku i przewodach jest ok 4 litrów ( sprawdzone ), jest to celowe by własnie nie zatrzeć pompy w baku. a wiadomo na tych 4 litrach to jeszcze można smiało zrobić z 60 km po trasie tocząc się 90 km/h ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, że można zrobić korektę spalania ze 100% +- 15%

więcej się nie da

jeżeli FIS zawyża o 1L to dodajemy wartości np:+5;+10-tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę was o pomoc kupiłem audi A4 1,9 115KM i mam kłopot z FIS pokazuje mi średnie spalanie 17-18litrów a chwilowe to i 80-90 litrów jak naciskam na pedał. Nie mam pojęcia co może być za przyczyna. Proszę podpowiedzcie coś. :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij kleme z aku na kilkanascie minut. moze mu sie układ zresetuje. Mnie ostatnio sam z siebie pokazywał chwilowe blisko 10l. wyrywałem sobie włosy co sie dzieje. Ale cos robiłem przy aucie i odpiąłem kleme. jak teraz jeżdze to pokazuje w końcu normalnie. a srednie nie mam 8l tylko 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. spróbuję odłączyć akumulator i dam znać czy pomogło, ale jak ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły to też proszę o podesłanie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz z tym walcze kolego dlugo mi oszukuje o 1.2litra i ktos pisze co to jest no tak ale po co ten fis jak on o tyle oszuka to wszystkie bledne dane podaje moim zdaniem jest to powinno byc dobrze wiec koledzy moze doradza jakie czujniki albo co wplywa na zle odczyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, i od razu proszę nie śmiejcie się, problem rozwiązany okazało się że miałem ustawiony komputer na pokazywanie przejechania kilometrów na jednym litrze paliwa km/l i po przestawieniu 100km/l komputer pokazuje normalnie :embarrassed:, Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i nadmieniam że to moje pierwsze audi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...