Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Błąd 16885 jaka przyczyna?


mikołaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam powracający błąd 16885 (sygnał poza zakresem) wiem że to czujnik prędkości pojazdu. Z tym że licznik i esp działają normalnie jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kabelkologia (posprawdzaj czy wszystko dobrze siedzi - podpięcie czujnika... może coś zawilgotniało) albo czujnik pada... zwróć uwagę czy czasami wskazówka prędkościomierza podczas jazdy nie spada do zera i ponownie wraca na swoje miejsce - prędkość z jaką jedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nic sie z licznikiem nie dzieje. Posprawdzam kabelki może w tym problem. [br]Dopisany: 03 Sierpień 2011, 15:03_________________________________________________Odświeżam sprawę wygląda to tak że sygnał z czujnika dochodzi do licznika pin 5 - Speedometer (input) w zielonej kostce licznik działa poprawnie na 100%.

Z licznika chyba powinien iść do ecu? pin 6 - Speedometer (output 2) lub pin 21 -Speedometer (output 1) i tu potrzebna pomoc gdzie ten sygnał powinien iść?

U mnie najprawdopodobniej nie ma tych kabli gdyż instalacja jest po 7.2002r gdzie sygnał prędkość jest brany z abs, chyba po canie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam za odkopanie tematu ale mam taki sam problem i nie chcę zakładać nowego tematu. Mam taki sam błąd tylko na silniku avf, czujnik nie jest zamontowany w skrzyni tylko idzie sygnał z absu. Zegary nie wariują, obroty też pokazuje poprawnie. Na desce nie wywala kontrolki. Hamulce mam zakodowane 1LB/1LE 15" ale do tego mam felgi 16" standardowo. Czy problem może wynikać stąd czy raczej kabelkologia? A może czujnik abs? Jak któreś wykluczyć?

Pozdrawiam i wesołych świąt życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...