Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam grzeszne mysli


zuloo

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy chodzi mi pomyśli sprzedanie audika :a4fan: :a4fan: :a4fan: Ale to jeszcze nic -sprzedanie

Chodzi mi po myśli kupno innej marki np opla vectre 2007 w górę, są przystępne cenowo i w miarę świeże, bo audi ceni się i wychodzi słaby rocznik :wallbash:

Proszę o rozgrzeszenie :vava: [br]Dopisany: 05 Sierpień 2011, 09:21_________________________________________________Są dwie opcje albo zostaje ta co jest :a4fan: albo jak już zmieniam to na :punish:.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO tu począć mam ja biedny miłośnik audi ;(

Kupuj biemdabluju :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc gdybym miał zdecydować się na zmianę audi to wybrał bym osobiście merca np. e-klasa 2007 rok jest mistrzostwo świata :) ew. bmw ale to wszystko cenowo wychodzi jak audi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda moje A4 zbyt krótko żebym mógł się wyrażać pozytywnie lub negatywnie na jej temat. Choć nie ma się co oszukiwać to ceny części są niestety drogie o ile nie powiedzieć kosmiczne, a w moim 8 letnim już co nieco trzeba zacząć wymieniać. Też mam podobny dylemat (małe problemy z audi) czy sprzedać i kupić coś nowszego czy nie.

Niestety kilka dni temu spojrzałem na firmowego fiata bravo :shocked:. Samochód kupiony w salonie za 50 kpln i ma w tej chwili 2,5 roku. Silniczek benzynowy żwawy (1,4 z turbiną 120 kM) ale blachara do kitu. Wewnętrzne Ranty drzwi całe popuchnięte, wewnętrzny rant maski cały popuchnięty, reszty nie chciałem oglądać bo aż strach. I tu rodzi się twoje własnie pytanie? :embarrassed:

To że kupisz nowsze auto wcale nie znaczy, że kupisz lepsze. Większość (o ile nie wszystkie) nowych samochodów to padło i nie ma znaczenia czy to opel czy mercedes. Jak szukałem auta dla siebie to tez rozważałem Vectrę, ale roczniki 2004/2005 też już nieźle rdzewieją. To samo octavie II z tych roczników.

Niemniej jednak to twoje życie i twoje pieniądze, a decyzję musisz podjąć SAM. :kox:

Co do mercedesa to ostatnio rozmawiałem z lakiernikiem i mówił, że naprawiał SLK'ę z 2006 roku (laska kupiła za 130 kPLM) i razem z tą nakleją na tylnym błotniku (zabezpieczającą od porysowań) odszedł cały lakier i rdza. Więc wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cenowo wychodzi jak audi to ja wole audi :tongue4:

Kupuj biemdabluju

Proszę po polskiemu :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem vectrę c, co prawda przedliftową z 2002. auto bardzo fajnie, wykończenie wiadomo gorsze niż w Audi, ale nie jest złe. lepsze niż np w Mondeo. ja byłem z auta bardzo zadowolony choć... wolałbym chyba jednak starsze audi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO tu począć mam ja biedny miłośnik audi ;(

Zagadaj do użytkownika ememcecvał :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO tu począć mam ja biedny miłośnik audi ;(

Zagadaj do użytkownika ememcecvał :good:

Po kiego grzyba ? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO tu począć mam ja biedny miłośnik audi ;(

Skoro pytasz, to moim skromnym zdaniem, masz dwa wyjścia:

Pierwsze wyjście:

- podejść do sprawy "po polskiemu" - czyli - oby jak "najnowsze" rocznikiem, z możliwie małym przebiegiem i najlepiej tanio (czyli wzmiankowana przez Ciebie Vectra 2007 i w górę).

plusy:

1. masz najwyżej 4-letnie auto (można pochwalić się "prawie nófką") i....

... no właśnie, innych plusów zbytnio nie widzę :mysli:

minusy:

1. zastanawiające, czemu za cenę Vectry z 2007 i wyżej nie kupisz A4 choćby zbliżonej wiekiem

2. Vectra TO NIE A4 :kox: :kox: :kox:

Drugie wyjście:

- podejść do sprawy racjonalnie: obecnie posiadasz B6 z 2001 roku (10-letnie). Co możesz temu autu zarzucić? Psuje się? Nie jeździ tak, jakbyś oczekiwał? Dużo pali? (5.5 l/100 :cool1:) Mało miejsca w środku?

Coś zadecydowało, że jeździsz już A4 ileś tam czasu (nie wiem dokładnie, ile). Zmiana na inną markę/model tylko dlatego, że jest świeższe/nowsze rocznikowo to IMO podążanie za owczym pędem, żeby mieć młodsze auto.

Na szybko przejrzałem otomoto i widzę, że za cenę Vectry 2007/2008 możesz mieć B6 z 2004/ B7 z 2005 (podkreślam - na szybko, nie wdaję się tu teraz w analizę stanu technicznego itp.). To będzie 3-4 lata młodsze, niż masz obecnie, i tylko 2-3 lata starsze, niż wspomniana Vectra.

Z całym szacunkiem, ale porównywanie Vectry 2007/2008 do A4 2004/2005 to jak porównywanie gówna do twarożku :cool1: :cool1: :cool1: :cool1:

Dla mnie żadna alternatywa, ja bym został przy A4, koniec i kropka.

Ewentualnie, podkreślam ewentualnie, jest jeszcze opcja Seata Exeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie porównuję a4 do vectry :gwizdanie: Auto psuje się jak każde :decayed: właśnie zmieniam końcówki drążka kierowniczego he he może ktoś kupi z nówkami :polew:

Jeśli miałbym te sprzedawać to z pewnością nie kupował bym b6 bo po co? aby było młodsze i do końca nigdy nie wiesz co kupisz. Moje mi odpowiada jakie jest :cool1:

A zaraz luknę na tego seata chyba kiedyś oglądałem program o nim to coś jak audi :gwizdanie: tańsza alternatywa[br]Dopisany: 05 Sierpień 2011, 10:09_________________________________________________O ja pir.... nawet klima identyko :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie porównuję a4 do vectry :gwizdanie: Auto psuje się jak każde :decayed: właśnie zmieniam końcówki drążka kierowniczego he he może ktoś kupi z nówkami :polew:

Jeśli miałbym te sprzedawać to z pewnością nie kupował bym b6 bo po co? aby było młodsze i do końca nigdy nie wiesz co kupisz. Moje mi odpowiada jakie jest :cool1:

A zaraz luknę na tego seata chyba kiedyś oglądałem program o nim to coś jak audi :gwizdanie: tańsza alternatywa[br]Dopisany: 05 Sierpień 2011, 10:09_________________________________________________O ja pir.... nawet klima identyko :mysli:

Nie może być inaczej, bo Exeo to A4 B7 ze znaczkiem Seata. :decayed:

Dla mnie sam fakt, że VW Group zdecydował się produkować nadal B7, tylko pod inną marką "dla zmyły" jest wystarczającą rekomendacją dla tego samochodu. Oznacza to tylko jedno - B7 jest udaną konstrukcją, jednakże Audi jako Audi nie mogło sobie pozwolić na dłuższe jego produkowanie w obliczu konkurencji w postaci BMW serii 3 E90 oraz trzeciej generacji Mercedesa klasy C, więc pojawiło się B8. A B7 pod przykrywką hiszpańskiej marki produkowane jest nadal i ma się świetnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wole audi :tongue4:

...i właśnie sam sobie odpowiedziałeś na swoje wątpliwości :kox: :kox: :kox: :kox:

Olej Opla i kup A4 z 2003-2005 i po zawodach :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Opla i kup A4 z 2003-2005 i po zawodach :naughty

Ale po co? Jak ta mi dobrze się sprawuje? I będzie ten sam model? Wole już zastać przy tej co mam bo wiem co mam :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Opla i kup A4 z 2003-2005 i po zawodach :naughty

Ale po co? Jak ta mi dobrze się sprawuje? I będzie ten sam model? Wole już zastać przy tej co mam bo wiem co mam :polew:

O widzisz, dobrze kombinujesz :good:

A w tak zwanym międzyczasie odkładaj pieniążki i za 2-3 lata przymierz się do B8 :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2 -3 lata to ja chce wprowadzić się do nowego domu a nie samochodu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...