Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Stukanie przy dodawaniu/puszczaniu gazu


Sieni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zaczęły docierać do mnie dziwne metaliczne dźwięki przy dodawaniu bądź puszczaniu gazu na 1 i 2 biegu (na wyższych nie udało mi się usłyszeć). Jest to pojedyncze uderzenie jakby walnąć kamieniem o metalową puszkę. Starałem się namierzyć źródło dźwięku i wydaje mi się, że dochodzi z prawego przodu samochodu. Autko było w tym miejscu uderzone w koło i wymieniłem błotnik + łożysko ponieważ większych uszkodzeń nie miało (felga prosta, o wszelkich plastykowych mocowaniach nadkola nie będę wspominał). Chciałbym jeszcze dodać, że nie za każdym razem słychać ten dźwięk, jednak dosyć często. Proszę o sugestię, mam kilka pomysłów ale wolałbym nie zapeszać i usłyszeć wasze zdanie.

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak sie kończył dolny wahacz też tak miałem na początku lekkie stuki przy dodawaniu i puszczaniu gazu na pierwszym biegu potem coraz gorzej no i wymiana podjedż na stacje diagnostyczna za 10 sprawdzą ci zawiehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Wymieniłem przednie zawieszenie i był spokój przez parę dni. Jednak teraz gdy daję wsteczny słychać delikatnie ten sam dźwięk.. I na jedynce chyba też, ale nie jestem pewien bo zawsze jak wyciszam radio nic nie słyszę :P Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem mam . Byłem na stacji diagnostycznej i stwierdzili ,że to nie wahacze . Dźwięk jadąc słychać jakby w prawym kole. Kiedy wjechałem na kanał i ruszałem kierownicą na boki ( nie za mocno ) to stwierdzili ,że to bardziej słychać na środku . Do teraz nie wiem co to może być .

Poduszka skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Chyba znaleźliśmy z mechanikiem przyczynę :) Jak się okazało jedno z kół miało spore luzy podczas szarpaniem nim na boki! Wcześniej mechanik wymieniał mi łożysko i nie dokręcił tej śruby znajdującej się pośrodku koła.. Teraz gdy jest dokręcona nic już nie stuka jak jeżdżę więc na razie jeden problem mniej :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...