Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Zawieszenie quattro i 4motion


kkrawat

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy zawieszenie z paska B5 4motion jest takie samo jak w A4 b5 quattro ?? Przód mysle że tak ale mi chodzi głównie o sprężyny tylnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o różnice to w Passatach jest napęd typu Haldex w A4 Torsen, sprężyny mają inne kolory oznaczeń i waga auta z tyłu też jest inna niż w A4 zatem są inne przedziały wagowe. Jeśli chcesz dopierać spręzyny z passata do A4 to mysle że nie ma sensu mogą różnić się wysokością, oznaczeniami i przedziałami wagowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blad - w passatach jest tez torsen - silnik montowany wzdluznie

passat B5 zawieszeniowo jest taki sam jak A6 C5, amory, sprezyny no i wahacze sa te same i powinny podejsc plug and play (po odpowiednim dobraniu sprezyn po kategorii mas zeby auto nie stalo po wymianie jak koza), w A4 sa tylko wahacze te same reszta jest inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 mial jeszcze jak najbardziej torsena, to przeciez to samo podwozie co b5 a4, nastepny juz mial silnik w poprzek i haldexa. Co do sprezym to watpie.. juz w ośce tylna belka była inna w passku, dłuższy jest po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blad - w passatach jest tez torsen - silnik montowany wzdluznie

passat B5 zawieszeniowo jest taki sam jak A6 C5, amory, sprezyny no i wahacze sa te same i powinny podejsc plug and play (po odpowiednim dobraniu sprezyn po kategorii mas zeby auto nie stalo po wymianie jak koza), w A4 sa tylko wahacze te same reszta jest inna

To info o Haldexie wyczytane z sieci wiec jak masz 100% pewności to ok :wink4: Co do sprężyn, i amortyzatorów to takie same tez są w skodzie :) CHodziło o rożnice w kolorach i przedziałach wagowych :) z czym według mnie nie warto się bawić sprężyn z A4 jest na rynku pod dostatkiem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewnosc tym bardizej ze passat a4 i a6 to ta sama plyta generalnie, w kazdym modelu tylko nieco zmodyfikowana

silniki tez sa montowane wzdluznie

a nazwy syncro/4motion quattro nie okreslaja jednoznacznie typu napedu, przykladem sa same samochody vw czy audi, w golfie jest haldex a w passacie torsen, ale obydwa to syncro lub nowsze 4motion, w audi tez quattro to quattro, czy torsen w a6 czy haldex w TT,a3 czy nawet R8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewnosc tym bardizej ze passat a4 i a6 to ta sama plyta generalnie, w kazdym modelu tylko nieco zmodyfikowana

silniki tez sa montowane wzdluznie

Rzekłbym, że A4, A6 i Passat to ta sama płyta, choć gabarytowo i zawieszeniowo to A6 i Passat są zbliżone. A4 troche odstaje.

a nazwy syncro/4motion quattro nie okreslaja jednoznacznie typu napedu, przykladem sa same samochody vw czy audi, w golfie jest haldex a w passacie torsen, ale obydwa to syncro lub nowsze 4motion, w audi tez quattro to quattro, czy torsen w a6 czy haldex w TT,a3 czy nawet R8

Quattro, Syncro, 4Motion to zwyczajnie nazwy handlowe napędu 4x4. Nie wiem czy w najnowszych rocznikach to jest wciąż regułą, ale w starszych zdaje się silnik poprzeczny (A3, Golf) = Haldex, silnik wzdłużny (A4, A6, Passat) = Torsen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie zmieniło, największa zmiana to to ze passat już nie dzieli płyty z A4 itp, ma silnik poprzecznie i haldexa w 4x4, bazuje na wydłużonej płycie golfa

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie zaznaczyłem, że chodzi o auta 95-2005 powiedzmy. Nowszych nie ogarniam. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...