Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Pytanie o ERG


Martin_Speed

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tez ze przeszukanie forum na ten temat zajelo by mi z 0,6 roku wiec zadaje pytanie.. Mam zaslepiony ERG na stale blaszka i czy da sie cos zrobic zeby ERG nie SRAŁ OLEJEM ??czy wogole po zaslepieniu powinien tam olej wydmuchiwac.... Nichce kuywac nowego reg za 500 zl skoro jes zaslepiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odrazu turbo jest winne. W dolocie masz olej i w IC i zaślepienie zaworu nie daje nic w tym przypadku jak jest on uszkodzony. Zalecał bym Ci wyczyszczenie dolotu,IC i zastosowanie flanszy,czyli całkowite wywalenie EGR-u. Zyskujesz czysty dolot,problem EGR-u masz z głowy. Nie wiem tylko jak będzie wyglądała u Ciebie sprawa błędu na kompie. W sprawie takiej flanszy napisz na Priv to Ci polecę kogoś kto takowe robi i pasują idealnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy dobrze zaslepic i przerobic tzn wywalic a potem uszczelnic grzybek ,blaszka w rurke od spalin i zero kapanie oleju.

olej to raczej z odmy,a jak duzo z odmy to na poczatek zmien filtr powietrza bo jak zabrudzony to turbo poprzez odme wiecej go zasysa.

calkowite wywalenie nie bardzo bo tez sie pozbedziesz klapy gaszacej a co za tym idzie to dwumas ucierpi i bedzie telepalo przy gaszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym kolego te dziurki zaślepić?Blaszkę lepiej dać od spalin i od góry.Wywalić ta rurkę co idzie do egr-u od bloku(tą aluminiowa) a u góry tez dać zaślepkę. Ja jak zaślepiłem tylko przy wylocie spalin to dalej się poci olejem i nie wiem właśnie czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zrobic autopsje.

tzn rozebrac zawor i calkiem wywalic grzybek.

w to miejsce jakas sroba dobra i dobrze to uszczelnic.

w dziale warsztat jest cos na ten temat napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rurkę od spalin usunąć całkowicie i zaślepić z obu stron tak? Mógł byś poratować linkiem? Bo ja zakupiłem taką flanszę i zastanawiam się czy usunąć egr-a całego czy modyfikować tego co jest. Zaślepiłem tylko przy wylocie spalin przy bloku ale znów się mi poci tam przy rurce u góry zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbadaj dokladnie ile sie poci i dlaczego bo to ze wyeliminujesz wyciek z egr-a to ten olej bedzie ci spalal i potem bedzie nowy post typu kopci na niebiesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo mam zdrowe na maksa... KAt przebity, zaslepiony erg blaszka od wylotu... Pamietam jak rok temu sprowadzilem auto to ERG BYL czysciutki i ...Tak jak kolega napisal wyzej to sa takie lekkie okopcenia, ze tak powiem Mgielka..:)JAk ta flasza wyglada ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj se spokuj,jak ci nie kapie...

jak zacznie kapac to wtedy wymien badz zrob dobrze zaslepke lacznie z usunieciem grzybka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaslepisz blaszka,i potem odetniesz sterowanie czyli wezyk podcisnieni to potem mozesz tez te otwory pod grzybkiem zaslepic.

tylko najlepiej jak mozesz bo cisnienie z turba moze dac se rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...